Ders gibi kaza

by motosiklet
2 sene ago
119 Views

Kazaya karışan arkadaş scotty sürücüleri kulübünden ve kendi kazasını, başından geçenleri tek tek anlatmış. Bu arada belirtmek lazım yerdekiler kan değil.

Sevgili dostlarım büyük bir kazayı çok ufak bir sorunla atlattık. Ve bu kaza bana 2. Bir ders oldu ve sizlerede bazı tavsiyelerde bulunmak istiyorum
Kaza en soldan giderken arabanın onume kirma sebebi ile ilk arabaya ordan BETON bariyere sonra bir öndeki arabaya orda 2. Şeritteki minibüse tosladım.
Böyle bir büyük kazada kurtulma sebeplerim.

1. Çarpıtırım beton bariyer beni yolda tuttu katıl bariyer olsa çok ama çok ağır durumlar olacaktı.

2. Motordan kendimi atarak bir nebze vurma değil sürtünme olayı yaşandı ve üstümdeki koruma takım mont ve pantolon kurtardı.

3. Üstümdeki motor koruma elbise kask hepsi tam koruma sağladı vücudumda 1 tek elimin kenarın ufacık bir çizik var oda eldiven elden çıkmış biraz daha kaliteli eldiven olda oda olmazdı.

4. Motorda full depo benzin olduğundan bütün benzin yola aktı ve o arada resimde gördüğünüz gibi bütün b3nzin altımdan geçerken elbise hep emmiş siz siz olun kaza yaparsanız benzin uzerinden bir nebze olsa uzak durun hastaneye gidene kadar vucudum yandı 😂😂 ambulanstakiler benzin kokusundan iş göremez raporu almışlar 😂😂 benzin iyi bir şey degil. Ayrıca koruma elbise haricindeki içlik gömlek atlet ve hatta ambulans setyesi benzinden dolayı eridi ama takıma hiçbirşey olmadı.

5. Kaza anında sakin ola ben iyiyim bir şey olmaz demeyin 32 yaşındayım ilk defa ambulansa bindim allah bir daha bindirmesin. Ne olursa olsun 1 2 saatte hastaneye uğrayın.

6. Kaza anında yaninizda illaki bir motorcu vardır hemen rica edin numaranızı verip resim çekmesini söyleyin

7. Resimde gördüğünüz gibi kesinlikle koruma takmadan motora binmeyin.

8. Kaskınız iyi olsun

9. Motorunuza yağmurda yağmur kış ise kış lastigi taktirin.

(TUM BUNLAR TAM OLDUGU ICIN BU KADAR UFAK ATLATTIM) yoksa daha büyük kazalar doğabilirdi.

10. SADAKA DUA VE BESMELE insan kaza yaparken besmele cekermi derseniz ben çekiyorum 😂😂 size de kaza sonrası benim gibi iyimisin diye soranlara BOMBA gibiyim demek istiyorsanız tekrar motora binmek için azim ediyorsaniz lütfen ekipman ile bininiz.

11. Whatsap telegram life 360 gibi uygulamalardan tanidiklariniza herzaman canli konum atin canlı konum bugün bana ulaşmalarının en büyük etkenlerinden birisi bu oldu

12. Sizin ailenize yada çevrenize ulaşacak bir yelek bir uyarı bir telefon gibi işi kolaylasitircak ekipmanı yanınızda bulundurun.

13. Kaza sonrası direk telefonunuzu elinize isteyin cüzdanınızı isteyin allaha şükür bu kazada 1 tek malzemem kaybolmadı motorun çantası ve kaskı yanımda bulunan bir motorcuya beni bi atarmisin dedim çaldırdı ve çantam ve kaskim sana emanet dedim böylece güvence altınada almış olduk.

Kaza sonrası dostlarınızın yüzü gülerken veya ailenizin yüzünün gülmesini istiyorsanız ve en önemlisi BOMBA gibiyim demek istiyorsanız lütfen ama lütfen ekipman tam olsun motorunuz bakımlı ve hangi mevsimse ona göre lastiginiz olsun.

Kaç yıldır şoförüm hep düzenli hem tedbirli gitmeme rağmen karşı tarafın hatası yüzünden oluşan bu kazada bilardo topu gibi saga sola ve 4 arabaya birden çarpıp yine yüzünüz gülüp tekrar motora binmek için can atmak için lütfen dikkatli olun.

UNUTTUM eğitim şart motosiklet eğitimi, ilk yardım eğitimi ücretsiz çoğu yerde lütfen vaktinizi ayırın bir canda siz kurtarın
.
Hastanede kaza yerinde telefonda diğer gruplarda mesaj atan arayıp soran ulaşmaya çalışıp ulaşmayan bütün motorsever gönül veren herkezden allah razı olsun.

Gönül isterdi yanıma gelen onlarca arayıp soran yüzlerce dostuma kardeşime minnettarım sizlerin dualarınız ve yardımlarınız için tek tek teşekkür ederim.

 

Allah kimseye kaza bela vermesin.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir