Custom Elektrikli Motosiklet ZERO-SR

by ahmet.182
4 sene ago
820 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

4 yıl önce eletrikli motosiklet versiyonları kendini birer birer kanıtlamıştı. Şimdilerde ise daha iyi ve custom modelleri yapılmaya başladı.

Zero adıyla Harley’in sattıkları ise binleri buldu. Tesla’nın binlerce sipariş aldığı ve test aşamalarını çok iyi geçen modelleri ise oto galerilerinde kendine bir çok yer edindi.

Eğer bir elektrikli motosiklet almaya giderseniz ki Türkiye’de henüz alıcıları ile buluşmuş olmamasına rağmen Zero SR bu modeller arasında en hızlı olanı. Yaklaşık fiyatı ise 43.000 TL civarında, ama ülkemizde uygulanacak vergiler ile 60000 TL üzerinde olacağına eminiz. Harley-Davidson Dyna Low Rider veyaTriumph Speed Triple R motosikletinde de durum yaklaşık böyle.

Fiyat bu işin bir ayağı, Zero’nun performansı ise nefes alan tarafı. Müthiş torku 106 ft-lb ve Suzuki hayabusa ve EBR 1190RX’le yarışacak durumda.

Etkileyici bir model olan SR Ocak ayında yapıldı, Face guruplarına White Collar Bike ile girebilirsiniz: ZERO SR Endonezyalı üretici tarafından giydirildi ve performansı artırıldı.

Basit şekilde bir bateri güncellemesi yapıldı, vücudu ise carbon fiber ile donatıldı. 7075-T7 alüminyum ile güçlendirildi.

ZERO’nun süspansiyonları mükemmel, Kaliperleri Yamaha YZF-R1’den…

Endonezyalı kullanıcı motosikletlerinde ki frenleri sol ve sağ elinde kullanıyor. Buna göre adapte edilerek güncellendi.

Özel bir ses eklemesi ile kendini yolda belli ediyor ve dikkat ben buradayım diyordu. Orjinal Zero’da ise ses yoktu ve bu trafikte tehlike yaratıyordu.

Sadece bir butonla sessiz ve sesli modu seçebiliyorsunuz.  Bir hoparlör ile bunu dışarıya yansıtıyor.  Benzin deposunun içine yerleştirilen hoparlör, amfi vasıtası ile sesi dışarıya iletiyor.

Sonrası size kalmış. 5 inç LED far ise retro havasını muhafaza etmek için özel tasarlanmış.

Akıllıca bir yaklaşım. Belkide bu elektrikli modeller için ikinci bir gelişim noktası olabilir.

Harley Davidson Livewire’ın test sürüşünü ise aşağıda seyredebilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Etiketler: ,
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Bir 125cc sürücü olarak 250cc motora geçmek istiyorum, nedir öneriler

250cc motor önerileri diye aratım göreceksiniz, sitemizin en üst bölümünde arama iconuna basın, yazı arayın