Forum

Yamaha R25 kullanıcıları  

  RSS

motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1193
18/11/2019 4:43 pm  

Almadan önce oku.

Yamaha'nın olağanüstü çıkış yapan 2019'da hala gündemde olan makinasıdır. Lastikleri konusunda IRC'ye ilişki hemen değiştirilmeli diye bir kanı oluşmuştur. Motora uyumlu olmayan bir lastikle geldiği düşünülmektedir. Fiyat olarak 26.200 tl ile satışa çıkmıştı.

Motor şimdi daha iyi lastiklerle gelmektedir. Halojen far ile gelmekteydi artık LED far ile geliyor. Analog ekran ile gelirken LCD panele dönüşmüş. Racing görünümlü, Suzuki GSX 250R gibi bir hafif dik oturuşa sahipken, şimdilerde tam yatık olarak bir sürüşe dönüşmüş.

R1'e yakın bir görünüme sahip kasaya sahip. Şimdi yani 2019'da çok kalıplı bir modele dönüşmüş. Orta bölüm çok daha kalıplı bir model olmuş. Gidon daha aşağıya çekilmiş. SS bir motosiklet karakterine tam oturmuş diyebiliriz. Önde ters çatal, yay kalitesi değişmiş. Buna frenlemede ve viraj alışta farkına varabilirsiniz.

Yakıt tüketimide düşmüş. 190 km'yi zorlayarak görebiliyorsunuz. Normal şartlarda 185 km'ye kadar çıkabiliyorsunuz.

Çift silindir, 35,5 beygir, performanslı bir model. Çok iyi bir iyileştirme yaşağıdı kesin. 100 km standart kullanımda 3,3 litre gibi bir yakıt tüketimi var. Yapısı değişince aerodinamiği değişmiş ve yakıttüketimi düşmüş. Gaz hissiyatı daha yumuşak, ani ve agresif hızlanma özelliği gitmiş.

Önceki model ile çok kaza yapan arkadaşımız vardı. Aslında çok iyi olmuş ve çok kararlı bir motosiklet haline dönmüş. Performans isteyenler için ise tork düşük kalmış denebilir.

Eksiler

Aynalar çok az daha uzun olmalıydı,

Sinyallerin görünüşü olmamış,

Sakal grenajı çok oynak

Çok dar dönüş yaparken gidonlar ve eliniz benzin tankına çarpıyor

LCD panelin önüne kablolar geliyor

Koruma takozu takılmıyor

Korna uzakta kalmış

2019 Kasım 15'de, Yamaha R25 32.800 tl olarak verilmiş.


Alıntı
(@conibravo)
İyi Üye
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 37
18/11/2019 5:59 pm  

Sağol usta paylaşım için almak içi önemli bir karar fakat benim buradan motosiklet firmalarına bir sorum ve bir haykırışım olacak. yayından kaldırmazsan sevinirim.

Yahu motor firmaları .... Bu kadar ağır vergilerle; biz kullanıcıları neden hükümete yenik düşürüyorsunuz; neden sesimiz olmuyorsunuz?

ÖTV'yi indirtmek için neden öncü olmuyorsunuz, size giren çıkan yok biraz ısrarcı olsanız hükümet bunu azaltır neden girişimci olmuyorsunuz. Daha fazla satış olması umrunuzda değil mi yoksa?

Gümrük vergisini indirtin, vergileri azalttırın çok mu şey istiyoruz. Ferrari fiyatı örüyoruz motosiklete orada gelen paradan başka bir şeyi düşünmüyorsunuz, motosiklet firması olmak bu değil, biraz kullanıcılarıda düşünmek.

Bakımı desen uçuk, servisi bize gıcık hem geçiriyor hem artistlik yapıyor. Almazsan almacılar dolu, tabi kimse birlik olmuyor diye oluyor bunlar. Siz bu satış rakamlarını artık yakalayamayacaksınız bir daha o eski satış rakamlarını göremeyeceksiniz hem sizin ekmeğiniz gidecek hem kullanıcılar artık küçük cc alacak, artık markalı almayacak japon yeriine çinli alacak mecburen. Buradan söylesemde birşey olacağını sanmıyorum ama içimde kalmasın.


CevapAlıntı
Share: