Forum

Denizli'de ne yenir ne içilir  

  RSS

motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 4 sene önce
Gönderiler: 757
18/05/2018 1:17 pm  

Image result for denizli kebabı

SIRF BU KEBAP'TAN YEMEK İÇİN 650 KM YOL KATEDİYORUM.
 
Denizli'de her yerde kebap çı yazar kuyu kebabı tandır kebabı dersiniz fakat bu adama hüsamettin ustaya gittiğinizde ya abicim bu ne kebabı diye sorduğunuzda, buna Denizli fırın kebabı der halbuki kendinden başkada bu kebabı yapan bir ikinci kişi yok ama mütavazi olarak memleketine emeğini sevgisini katmış bir kişilik.
 
KOCABAYLAR KEBAP
 
Gittiğiniz kebabçı dışardan sıradan salaş tarihi bir bina içinde içeri girersiniz hatta benim gibi istanbul'dan çıkarken ararsınız geliyorum kebab ayırın dersiniz, saat 15.00 den sonra kebab bulamassınız. Yani bu kebabı yemek için 12.00 ila 15.00 arası vaktiniz var.

İçeri gidinizde her mevsim en taze domates ve soğan gelir önünüze sonra bir gazete kağıdı üzerinde yağlı yada yağsız pide ve en üstte muhteşem bir et ben idda ediyorum türkiye'de bu eti yiyeceğiniz 2.ci bir yer yok. Gidin görün, benim gibi boğazına düşkün ama lezzete düşkün biri iseniz mutlaka yemelisiniz.

Verdiğiniz her paranın kuruşuna kadar helal eder, bir de karnınız doyar ve yediniz size 12 saat tok tutar. Mutlu olur ,acaba bir daha ne zaman gitsem de yesem dersiniz.

 
Bir de güveç yemeden gelmeyin, mükemmeldir.
 
 
 

Alıntı
Share:

Facebook Yorumları