Forum

Başıma Gelen Kaza  

  RSS

motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1182
16/11/2019 8:23 pm  

Geçenlerde esenyurtta yolda ilerlerken resimdeki DACIA marka araç önümde seyir halindeyken durdu o durunca bende durdum ve arkamdada araçlar vardı. Önümdeki araçla olan mesafem 3- 4 metre falandı ve şöför yan aynalara bakmadan, bir baktım geri geri geliyor korna çalmama rağmen gelip motora göz göre göre çarptı. Motora çarptığını hissetmese beni ezecekti.

Fark ettiğinde zaten motor devrildi düştü. Benim geri gitme imkanım yoktu arkamda araçlar vardı sağa sola gitme imkanımda yoktu ve yol çok dardı sağda solda araçlar zaten park halindeydi. Arkamdada artçı vardı. Şükür bize birşey olmadı neyse.

Çarptıktan sonra araç durdu ve şöför demezmi napıyorsun arkamda bana bağırıyor gülermisin ağlarmısın. Baktım şöför kaçmaya çalışıyor dedim aracı çalıştırma boşuna resimlerini çektim sen bilirsin.Aracı çalıştırmadı ve yanıma geldi, bu sefer ben yaptırmam sen suçlusun diyor. Dedim kaza tesbit tutanağı tutucaz kim suçlu kim değil ortaya çıkar dedim. Yok tutmam diyor tamam sen bilirsin polis gelir tutar dedim ve 155 i aradım. Anlattım durumu ve sonrasında trafikten aradılar dediler tamam geliyoruz nasıl kaza tesbit tutanagına yanaşmaz dedi polisler. Ben polisleri beklerken bu şöför fırında çalışıyormuş fırın sahibi geldi adamın çalıştığı fırında o sokaktaymış.

Fırın sahibi tamam olurmu tabiki tutucaz tutanağı dedi ve biz kaza tesbit tutanağını yazdık polisleride aradım gelmenize gerek kalmadı dedim. Neyse sikorta şirketi karşı tarafı %100 suçlu buldu ve servis 5300 tl bir fiyat çıkardı motor yapıldı. Ben değer kaybıda istedim ama sigorta şirketi red etti şimdi bu durumda sizce değer kaybı için sigorta tahkim kurulu yada mahkemeye başvursam bir sonuç çıkar mı.?

Motorsikletlerde bir sonuç çıkmıyor diye duydum ama bu kaza sonucunda maddi manevi zarara uğradım. 3 hafta motorsuz kaldım. Bu gibi durumlarda. %100 haklı olduğumuz durumlarda sigorta şirketi sadece motoru yaptırmaklamı mükellef.? yani motorsuz geçirdiğin sürede bir motor veremiyormu motoru çekiciyle goturduysen çekici vs ucretleri karşılamıyormu deger kaybı falan vermesi gerekmiyormu.Bunları ben talep ettim olumlu bir cevap alamadım. Siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz arkadaşlar. Rabbim hepinizi kaza beladan korusun.

Bu konu 3 hafta önce 2 defa tarafından motosiklet tarihinde düzenlendi

Alıntı
Konu Etiketleri
Bursamotor
(@bursamotor)
Güvenilir Üye
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 80
16/11/2019 8:25 pm  

Geçmiş olsun arkadaşa, nasıl hemen kıvırmaya çalışıyorlar, kaçıyorlar yok öyle yağma hoooop dur bakalım


CevapAlıntı
(@bulent)
Güvenilir Üye
Katılım : 6 ay önce
Gönderiler: 82
16/11/2019 8:29 pm  

Motosiklet hasarını karşılamaktan başka birşeyi karşılamazlar, hastane masrafları varsa acile ambulans götürür ve ücretsiz sağlık giderlerin karşılanır. Bunun dışındakiler için ayrı mahkeme açman lazım.


CevapAlıntı
motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1182
16/11/2019 8:30 pm  

Arkadaşa iletmek lazım, bende bu şekilde duydum, kişisel haklar için ayrı mahkeme açılıyor ve onun için ayrıca mahkeme açılması gerekiyor. Hırsızlık suçundan muzdarip olsan bile ayrı konular için ayrı mahkemeler açılıyormuş.


CevapAlıntı
Share: