Forum

Suzuki GSX-S750  

  RSS

motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1182
05/04/2018 9:47 pm  

Viraj Avcısı

Ruhunuza dokunan vahşi kükremeyi duyun. Özel GSX-R gücünün ruhunuza işlediğini hissedin. Her virajı mükemmel şekilde dönün. Efsanevi supersport motoru ile güçlendirilmiş. En yeni teknolojilerle donatılmış. Sokaklara hükmetmek için ayarlanmış. Standart spor motosikletlerine hükmetmek için üretilmiştir. GSX-S750 gerçek bir viraj avcısıdır.

Suzuki GSX-S750

Cesur, Nefes Kesen Tarz

Eğik duruşunun cesur ve yukarı kıvrılan hatlarından yeni farları, yakıt deposu ve gövde işlemesi tasarımlarına kadar GSX-S750'nin her yönü, gerçek bir viraj avcısı olduğunu gösterir. Onun özel ham gücü öngörülebilir performansı ve işlevsel güzellikle dolu gövdesi bu durumu destekler. O, üzerine tırmanıp binmeniz ve birlikte şehrinizin yollarında hüküm sürmeniz için sizi çağırıyor.

Far

Bu avcının agresif görünümüne sahip far tasarımı ve sivri dış görünümlü park ışıkları doğrudan GSX-S1000'den geliyor.

Konik gidon

Siyah kollar ve yeni düğme tasarımı, sürücünün görüş alanını güzelleştirir.

Suzuki GSX-S750 Bikedekho

Özenle işlenmiş gövde

Özenle şekillendirilmiş yakıt deposu, havalandırmalı ön çamurluk, şekilli aynaları ve entegre LED stop lambaları ile açılı arka kısmı, yeni şeffaf dönüş sinyalleri ve egzoz boruları öne çıkan yönleridir. Spor sürüş için şekillendirilen ince selesi sürücünün ayaklarını yere sağlam şekilde basmasını sağlar ve konforlu bir sürüş pozisyonu sağlamak üzere gidonlar ve ayaklıkları tamamlar.

Hafif siyah ayaklıklar

GSX-S750'de GSX-S1000'de kullanılan aynı alüminyum ayaklıklar kullanılır. Hafif ve sportif görünümlü ayaklıkların siyah renkleri, etkileyici bir görünüm oluşturmak için motosiklet ile doğal bir şekilde birleşir.

Karter

Standart orta karterin eklenmesi onun agresif tarzını motosikletin genel tasarımının bütünleşmiş estetiğini güçlendirir.

Sokakları Alt Üst Etmek İçin Hazır

Doğrudan GSX-R supersport motosikletten alınan güçlü 749cm3 dört silindirli benzin enjeksiyonlu motor sokaklarda ve virajlı yollarda potansiyelini en üst seviyeye çıkartmak üzere özel olarak ayarlanmıştır. Efsanevi GSX-R serisinin en yeni teknolojileri motor yönetimini kontrol eder. Ters yönlü iki boğazlı Suzuki Çift Gaz Kelebeği (SDTV) sistemi etkin yanma ve motorun geniş güç aralığı sayesinde sorunsuz, yüksek derecede kontrol edilebilir güç sağlar. Suzuki'nin dijital ateşleme sistemi, Rölanti Devir Kontrolü (ISC) ve iridyum buji kullanımı lineer gaz tepkisi, daha güçlü düşük tork üretimi, motorun daha kolay çalıştırılmasını, daha düşük soğuk çalıştırma emisyonu ve daha tutarlı rölantide çalıştırma olanağı sağlar.

Daha az emisyonla daha fazla güç

GSX-S750, bir önceki modelin şehir sürüşüne göre ayarlanmış güç çıkışını güçlendirirken en yeni ve en sıkı Euro 4 emisyon düzenlemelerini karşılayacak geliştirmelere sahip ve 20,4 km/L (4,90 L/100km)*1 yakıt tüketimi ile sınıfının en verimli yakıt tüketimi*2 oranına ulaşıyor.
*1 Dünya Çapında Motosiklet Testi Döngüsüne (WMTC modu) dayalı olarak belirlenen egzoz emisyon ölçüm koşulları. Gerçek yakıt ekonomisi hava, yol, sürücü tutumu ve bakım gibi koşullara bağlı olarak farklılık gösterebilir.
*2 4 zamanlı, 4 silindirli 750cm3 sınıfı (Ekim 2016 itibariyle)

Uzun uçlu yakıt enjektörleri

Her gaz kelebeği gövdesinde yer alan uzun uçlu on delikli yakıt enjektörleri yakıt verimliliğini iyileştirmek ve yakıt tüketimini sınırlandırmaya yardımcı olmak için yakıt atomizasyonunu ayarlar.

Karter havalandırma delikleri

Üst karterdeki pistonların arasında yer alan havalandırma delikleri pompalama kaybını azaltır. Bu özellik, güç çıkışının artmasını sağlarken en sıkı Euro 4 emisyon düzenlemelerini karşılar.

Üç modlu çekiş kontrol sistemi

Yarı pistleri için üretilmiş bu teknoloji daha fazla güven sağlar ve motor çıkışı üzerinde kontrol sağlayarak arka tekerleğin dönmesini engellemeye yardımcı olur ve yorgunluğu azaltır. Sistem, sürücünün agresif spor sürüşü gerçekleştirmek istese bile sürüşü engellemeyecek şekilde sorunsuz ve doğal şekilde çalışır. Sürücü, kullanışlı gidon anahtarını kullanarak üç moddan birini seçebilir. Birinci mod, minimum müdahale ile spor sürüş içindir, ikinci mod ise tipik yol koşulları için ideal bir denge sağlarken üçüncü mod ise zorlu koşullarda maksimum çekiş kontrolü sağlar.
Not: Çekiş kontrol sistemi hiçbir koşul altında sürücünün gaz kontrolünün yerini alamaz. Sürücü bir viraja girerken veya fren yaparken aşırı hızdan dolayı çekiş kaybını önleyemez. Ayrıca, ön tekerleklerin tutuşu kaybetmesini de engelleyemez.

Düşük Devir Desteği

Motor hızı, sorunsuz rölanti devrinin korunması için gerekli hızın altına düşmemesi için denetim altında tutulur. Düşük Devir Desteği ayrıca motor hızını izler ve sürücünün kolunu çalıştırmasını ve gaz kelebeğini açmadan hareket etmesini sağlar. Bu özellik sıkışık trafikte veya kalabalık şehir sokaklarında ilerlemeyi kolaylaştırır.

Kolay Marş Sistemi

Motoru devreye almak ve motoru çalıştırmak için marş düğmesine basmak yeterlidir. Motor çalışana kadar düğmeye basılı tutmaya gerek kalmaması, yola çıkarken ekstra kolaylık sağlar.

Pozitif hızlanma için son dişli oranı optimize edildi

GSX-S750, hızlanmanın en üst seviyeye yükseltilmesi için daha kısa son dişli oranına sahiptir, buna karşın altıncı vites, azami hızdan ödün vermeyen bir seviyededir.

Ses ayarı

GSX-S750’de optimize edilmiş üç delikten havayı çeken yeni bir hava filtresi kutusu kullanılmıştır. Ortaya çıkan emme sesi hızlanma esnasında kulağa müzik gibi gelmektedir.

Dinamik Sürüş İçin Yapılandırıldı

En güçlü avcılar en iyi şekilde performans göstermek üzere doğal olarak evrilmiştir, GSX-S750 de böyle bir yırtıcıdır. Her bileşeni mükemmel performans göstermek ve bunu harika görünerek gerçekleştirmek üzere tasarlanmış ve ayarlanmıştır. Ayakları sağlam basan, atik ve hızlı tepki veren GSX-S750 son derece rahattır ve sizi gitmek istediğiniz yere şık bir şekilde taşımak için hazırdır.

Radyal yerleştirilmiş karşılıklı dört pistonlu ön kaliperler

Radyal montaj tasarımı fren yaparken pozitif bir his uyandırır ve fren kontrolünü en üst seviyeye çıkartır. Ön kaliperlerin her biri, ihtiyacınız olduğunda güçlü bir fren gücü sağlamak üzere 310 mm yüzer diskle çalışan dört karşılıklı pistona (33.9 mm x 2 & 30.2 mm x 2) sahiptir.

Sağlam yol tutuş sağlayan yeni lastikler

Suzuki, yüksek seviyede kontrol ve sağlam çekiş güçü sağlayan Bridgestone BATTLAX HYPERSPORT S21 lastiklerle sunulur. Dünyanın en zorlu yarışlarıyla şekillenen en yeni teknolojiler kullanılarak Suzuki için özel ayarlanan bu lastikler GSX-S750'yi tüm yırtıcıların en üstüne yerleştiriyor.

Sportif, hafif jantlari

Yeni tasarlanan hafif, 10 kollu dökme alüminyum jantlar GSX-S750'nin çekiciliğini artırıyor.

Yaprak tipi ön ve arka diskler

310mm yaprak disk tasarımına sahip yüzer ön diskler GSX-S750'nin cesur tarzını daha da sportif bir görünüme kavuşturuyor.

Tam kontrol parmaklarınızın ucunda

Gidonlardaki anahtarlar çekiş kontrol modlarını seçmenizi, ayarlarınız ve sürüş ortamınızı tam olarak kontrol edebilmenizi ve LCD ekranındaki bilgileri istediğiniz gibi değiştirmenizi sağlar.

KYB ters ön çatallar

41 mm taşıma borularından üretilen ters ön çatallar ve cesur görünümlü anodize edilmiş üst borular rahat ve sorunsuz olmasının yanında sportif bir sürüş sağlıyor. Ön gergili yay, koşullara ve sürüş tercihlerinize göre ayarlanabiliyor.

Değişken kesitli salıncak kolu

Performans ve sportif görünümlerden bahsedilen konik hatlarla bu yeni salıncak kolu tasarımı GSX-S750 modeline mükemmel şekilde uymaktadır. Ayrıca parlak ve şık yeni bir zincir ayarlayıcıya sahiptir.

Tam LCD gösterge paneli

GSX-S750 hafif ve parlaklığı ayarlanabilir bir LCD gösterge paneline sahiptir. Göstergeler arasında hız göstergesi, takometre, çekiş kontrol modu durumu, vites konumu, kilometre sayacı, çift yönlü kilometre sayacı, soğutma sıvılarının sıcaklığı, sürüş menzili, yakıt tüketimi ve saat yer alır. Takometre göstergenizi beş farklı düzenle değiştirerek kişiselleştirebilirsiniz.

İnce, temiz egzoz sistemi

Güncelleştirilmiş egzoz sisteminin modern tasarımı Suzuki'nin Egzos Kontrol Valfine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırıyor, görünüşünü güzelleştiriyor, daha yüksek performans ve daha düşük ağırlık sağlıyor. Buna yeni ve net yerleşim görünümü, kısa uçlu paslanmaz çelik ısı kalkanı (Z modeli hariç) da dahildir. Sistem ayrıca Euro 4 emisyon mevzuatının karşılanmasına yardımcı olan GSX-S1000'de yer alan katalitik konvertere sahiptir

Teknik Özellikleri

 
Toplam Uzunluk2125 mm
Toplam Genişlik785mm
Toplam Yükseklik1055mm
Aks aralığı1455 mm
Yerden yüksekliği135 mm
Sele yüksekliği820 mm
Yüksüz ağırlık213kg [ABS Modeli]
Motor tipi4 zamanlı, sıvı soğutmalı, DOHC, sıralı dörtlü
Çap X strok72 mm × 46 mm
Motor hacmi749 cm3
Sıkıştırma oranı12.3 : 1
Yakıt sistemiYakıt enjeksiyonu
Marş sistemiElektrikli / Kolay marş (Easy Start)
Yağlama sistemiIslak karter
Şanzıman6 vitesli, sürekli kavramalı
Birincil tahrik oranı1.857 (78 / 42)
Son tahrik oranı2.529 (43 / 17)
Süspansiyon
Ön   Teleskopik, helezon yaylı, yağlı amortisörlü
Arka   Bağlantılı tip, helezon yaylı, yağlı
Kaster açısı / İz mesafes25.2° / 104 mm
Frenler
Ön   Çift fren diski
Arka   Disk fren
Lastikler
Ön   120/70ZR17M/C (58W), iç lastiksiz (tubeless)
Arka   180/55ZR17M/C (73W), iç lastiksiz (tubeless)
Ateşleme TipiElektronik ateşleme (Transistörlü)
Yakıt Deposu Kapasitesi16 L
Yağ kapasitesi (bakım)3.9 L

 


Alıntı
Share: