Forum

Yunanistan için gerekli evraklar  

  RSS

motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 955
24/03/2019 9:05 pm  

1) Vize var (Schengen) , pasaport var , uluslararası ehliyet şart.
2) Avrupa birliği üyesi bir ülke olduğu için oldukça meşakkatli bir süreç mevcut.
3) Bizzat başvuru çok ama çok zor ve uğraştırıcı. O yüzden vfsglobal adlı aracı firmayı öneririm. (Güvenilir ve hızlı sonuç)
4) Vize 2 türlü alabilirsiniz. Tekli vize veya multiple vize mevcut. (Otel rezervasyonu kesinlikle şart)
5) Tekli vize ; 1 kereye mahsus belirtilen tarihte sadece 1 kere Yunan’a girip çıkabiliyorsunuz.
Multiple vize (çoklu vize) ; İşte almaya çalıştığımız vize bu. Schengen vizesi diye tabir ettiğimiz yaklaşık 48 Avrupa birliği ülkesine belirtilen tarih aralığında istediğiniz kadar girip çıkabilirsiniz.
6) Vize işlemleri hakkında en detaylı bilgiyi ve istenilen evrakları aracı firmadan temin edebilirsiniz. (Meslek , yaş , mal varlığı gibi şeylere bağlı olarak istenilen evraklar değişebiliyor , o yüzden yanıltmamak adına yazmıyorum)
7) Evet vizemizi aldık diyelim. Maalesef evrak ve prosedür işlemleri bununla bitmiyor.
8)Vizemizi Yunanistan üzerinden aldıktan sonra bir daha Schengen vizesi alabilmek adına mutlaka YUNANİSTAN üzerinden giriş yapmalıyız. Ülkemize geri dönerken çıkış yapacağınız ülke çok önemli değil.
9) Türkiye’den çıkış yapmadan önce yine motosiklet sizin üzerinize olmalı , pasaport , Türk sigortası , muayene tam olmalı. Herhangi bir trafik cezası vb borç olmamalı.
10) Sınır kapılarında TURİNG diye bir ofis var (Yetkili mercii) Oradan 38,80 EURO (tercihen 15 günlük) karşılığında YEŞİL SİGORTA yaptırıyoruz. En az 15 gün en çok 1 senelik. Tüm Avrupa birliği ülkelerinde geçerlidir. Diğer ülkelerde bir daha yaptırmanıza gerek yok.
11) Yine aynı ofiste ULUSLARARASI TAŞIT BELGESİ alıyoruz (210 TL) Motorunuzun sizin olduğuna dair Avrupa ülkelerinin istediği bir nevi garanti belgesi gibi düşünün.
12) Türk tarafından geçerken yine yurt dışı çıkış pulunu alıyoruz (15 TL)
13) Yunan tarafında binbir zorlukla aldığımız bu evrakları Yunan görevlinin gözüne sokarak gösteriyoruz 😎
14) Artık Avrupa’dasınız özgürce gezebilirsiniz😎


Alıntı
Share: