Forum

Motosikletimi asla yıkatmam  

  RSS

(@alper)
İyi Üye
Katılım : 6 ay önce
Gönderiler: 27
15/07/2019 11:11 pm  

BEN MOTORUMU ASLA YIKATMAM
Evet dostlar ben motorumu asla yıkatmam zira yıkamacı dahili benzinlikler, süper marketler vs buralardaki yıkamaların kullandığı sabunun tamamı kimyasaldır.
Bu leke çıkarıcı kimyasallar başta alaminyum olmak üzere tüm aksama zarar verir, alaminyum aksamı okside eder, boyayı inceltir aşındırır, plastik aksamı soldurur, elektrik düğmeleri okside eder uzun vadede motorunu çürütür. Üstelik bunları para ödeyerek yaparsın.
Şimdi yazacaklarım kulağınıza tuhaf gelebilir amma bende normal insan değilim yani.
Bildiğiniz bulaşık deterjanı ile ucuzundan kremli şampuanı karıştırıp yıkarım motorumu, asla tazyikli tabanca kullanmam asla.
Bulaşık deterjanı kiri mükemmel temizler şampuan ise kaydırıcıdır, zamanla oluşan kılcal çizikler var ya hah işte onların oluşmasını önler, sünger yağ gibi kayar kaporta üzerindeki toz toprağı apsorbe eder çizik oluşumunu önler.
Asla motor sıcakken motorumu yıkamam motor bloğunun birleşme çizgilerinden yağ terlemesi benim için çok ciddi problemdir, bu yağ terlemesini önlemek için motoru dağıtmak gerekir, işte bu sebepten motor sıcakken yıkanmaz motor bloğunun boyasını kaldırır,
Güneşin altında öğle sıcağındada yıkanmaz, buhar olur bu buharlar başta depo altı ve kaporta aksamın içinde ki elektirik soketleri okside eder (uzun süre yatan motorun fişleri de okside olur, bobin, cdi beyin)
Bana sorarsanız aslında motor yıkamak bir sanattır, komşularım şahittir şakır şakır yağmurun altında tahmini 1 saat motor yıkamam sonra sundurmanın altında kurulamam, plastik aksamın cilası ayrı, kaportanın koruyucu solisyonu ayrı (cila değil), koltuğun kremi ayrı, zincirin temizleme solisyonu ayrı.
Motorumu temizlemem en hızlı 3 saatimi alır.
Keza benim imkanım var hortumu çekiyorum yıkıyorum tavsiyem odur ki
SİZDE MOTORUNUZU ASLA YIKATMAYIN.
Kendiniz yıkayın motor bloğunda kurumuş yağları önce mazot ile ıslatın kurudukca mazot ile ıslatmaya devam edin kurumuş yağ veya zift kabarınca bulaşık deterjanı ile yıkayın, ki motor bloğu temizleyiciler kimyasalın haricinde birçok asit içerir, işte bu yüzden hepsinin üzerinde cildinize değirmeyin gözünüze temas ettirmeyin, temas ederse doktorunuza başvurun yazar, benim tekniğimde gözüne bile kaçsa evet yanar acır ama doktora gerek yok az bekle gözlerinin ferine birde can gelir.

Alıntıdır


Alıntı
Share: