Forum

1989'dan bugüne motosiklet ve ben  

  RSS

motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 4 sene önce
Gönderiler: 857
10/03/2019 11:22 am  

Sizlerle kısa bir yazı paylaşmak istedim.

X-City benim gibi Enduro sever birisinin değişmez motosikletleriden biri oldu. 1989'da kiralayarak başladığım motosikletli hayat, kendi motosikletim olan 1993 Aprilia pegaso alana kadar devam etti. Kask takmak gerektiğini 1995'te öğrendim. Hatta yurtdışından kask siparişi verdiğimde ölçü bilmediğim için "biraz büyük olsun" dedim. Sanki kafam ileride büyüyecekmiş gibi. Geldiğinde çok rahat olduğunu farkettim. Kafam M beden olmasına rağmen, gelen kask XXLARGE bedendi. Aldırış etmeden kullandım.

İlk gittiğim genç moto mağazasında "Kask takmaya gerek yok, çocuk musun" demişlerdi. "Al bir bere, devam et" dediler. 1993'te motoru alırken bildiğim tek tamirci sadece Coşkun ustaydı. Ne motor gelirse gelsin bakım ve tamir yapıyordu. Süleyman Sofuoğlu abiyle orada tanıştım. Yarışlara katılırdı. Hangi yarışlara katılır, neden yarışır bilgim yoktu.

O senelerde trafikte pek motosiklet kullanana rastlamazdım. Denk geldiğimizde ise şaşırır ve arkadaş olurduk.

O zamanda motosiklet kullanıcılarına trafikte pek dikkat etmezler ama insanlar birbirine saygı duyarlardı.

Zamanla bindiğim motorlar, Africa Twin, Honda Transalp, Honda Magna, Yamaha Tenere gibi modellerdi. 2000 yılında Enduro'dan vazgeçerek ulaşımda Scooter modellerine geçiş yaptım. O zamandır kullandığım en iyi iki motosikletten biri Yamaha X-City, diğeri de Aprilia pegaso'dur.

İyi Pazarlar


Alıntı
Share:

Facebook Yorumları