Forum

Kask konusuna dikkat  

  RSS

aliekber
(@aliekber)
2x Güvenilir Üye
Katılım : 2 sene önce
Gönderiler: 153
14/05/2018 3:15 pm  

Arkadaş bir konuda bilgi vermiş, bu tarz firmalardan kask almayın diye uyarmış.

Az önce tecrübe ettiğim bir olayı anlatmak istiyorum. Icon Airframe Pro marka kask için mağazalara danışıyordum. Çoğu mağaza üretim tarihi ile ilgili bilgi verdi fakat bedeni veya tarihi ya da fiyatı aradığım kriterlere uymuyordu. Gezerken "BRN" motorun internet sitesinde L beden kaskı buldum. Sitelerindeki wp telefon numaraları üzerinden iletişime geçtim. Üretimini sorduğumda "kaskta tarih yazmaz" cevabı aldım. Sonra hepsi "yeni üretim" dedi. Ardından yeni üretimden kastınız nedir dediğimde 2018 cevabı aldım. Bir takım çelişkiler vardı tam detaylı öğrenmek için aradım bu firmayı. O sırada konuşurken laf arasında 2018 demiştiniz değil mi bu kask için diye sorusundan sonra satıcı arkadaşım "Herkes takmış bu konuya" dedi. "Hiçbir kaskta üretim tarihi olmaz" dedi ve ekledi "5 yıl ömür de olmaz" dedi sonra yine ekledi "Adam 5.000 tl ye kask alıyor 5 yıl sonra atacak mı bunu (!)" dedi (İçimden haklı adam dedim, ben de atmazdım herhalde kim atıyor bu kasları ! 😀). Sonra yine üsteledim diğer sorduğum firmalarda bu bilgiye ulaşabildiğimi, ayrıca kaskların bildiğim kadarı ile kutusu veya başka yerinde bu bilgilerin mevcut olduğunu söyledim. Cevap olarak kaskların hiçbirinde üretim/imal tarihinin olmadığını eğer bu bilgiyi verenler varsa onlardan alın yanıtı geldi. Unutmadan konuşmanın başlarında,"biz internette böyle şeylere bakıyormuşuz sağdan soldan duyuyormuşuz ama aslında böyle bir şey yokmuş" diye de bir şeyler daha söylemişti net hatırlamıyorum devamını. Tüm konuşma adeta bir telefon şakası gibiydi 😀. Satıcının sesinde "Azarlama Efekti" de aktifti. Neyse arkadaşlar demem o ki bu firmaya dikkat edin, bir daha düşünün. Ben konuşmadan sonra rahmetlinin videosunu izledim acaba yanlış mı hatırlıyordum diye, 4. dk sında sanırım konuyla ilgili olarak bu tarz mağazalardan kaçın diyordu. İşte her şey tam da anlattığı gibi oldu. 
Keyifli günler !


Alıntı
motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1182
14/05/2018 3:18 pm  

Firmalar içinde çok bilgisiz personel var, biraz okuyup bilgi alsalar o kaskların gerçek süresinin 5 yıl olduğunu ve beş yıldan sonra köpük kısmının kırılganlaştığını, dış kabuğun esnekliğinin yitirdiğini bilirler. Aman dikkat ne ikinci el kask alınır ne de süresi dolmuş kask.


CevapAlıntı
(@daprend)
Yeni Üye
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 1
04/09/2018 10:00 pm  

Agv kasklardan alasım var hazır %40 indirim yakalamışken sizce bu fiyatlara değermi ? 

https://www.mototas.com.tr/kapali-kaskmotosikletaksesuarlari.com


CevapAlıntı
motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1182
05/09/2018 11:13 am  

Güzel fiyatlar, şu sıralar firmalar indirimde yararlanmak gerekiyor. motosiklet aksesuarları sitesinde %40'a yakın indirim haberi vardı. Millet indirimleri görse de enflasyon haberleri yayıldıkça insanlar almaktan vazgeçiyor.


CevapAlıntı
(@elifbin)
Aktif Üye
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 6
05/09/2018 11:21 am  

Fiyatların inmesi güzel fakat agv veloce alacaktım, kaskımın eskidiğini düşünmüştüm. Ama fiyatlar önceki yıl ile karşılaştırıldığında çok farketti. Bu yüzden biraz bekliyorum. Ama fiyatların ineceğini düşünerek değil, daha uygun kasklara yöneldiğimden bu kararı aldım.

Abim ve kardeşim motor kullanıyor zamanında arai aldılar ve hala kullanıyorlar. Gerçekten çok dayanıklı olması ve kullanışlı olması bakımından, kafaya oturuş bakımından çok güzel kasklar fakat şu sıralar 4000 tl fiyatlara ulaşmış durumda. Ben caberg stunt kullanıyorum, kullanmaya devam edeceğim ama rahatlığa gelince, rahat değil veya benim kafa yapıma uygun değil. İlk kask seçiminde yanıldım.

Agv veloce'i mağazada denedim, s model kafama çok iyi oldu. Bu rahatlıkta bir kask önerirseniz iyi olur.


CevapAlıntı
motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1182
12/07/2019 10:55 pm  

Kasklarda indirim zamanı yakında gelecek sabredin bekleyin, firmalar acil nakite ihtiyaç duyuyor ve indirim ile bunu gidermeye çalışacaklar. Sektör durmuş durumda kimse yeni birşey almıyor. Giyim, kask, çanta ve ekipman alımları en alt seviyeye inmiş durumda. Bu bir fırsat olabilir. İndirimleri kovalayın, sonra saldırın. iyi sürüşler


CevapAlıntı
Share: