Forum

Balata yüzünden gar...
 

Balata yüzünden garanti kapsamı dışında kalmak  

  RSS

motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1091
24/08/2019 6:33 pm  

Africa twin kullanan arkadaşın yazısına denk geldim. Değiştirmeden sizlerle paylaşıyorum. Yorum sizin.

Disklerdeki ısınma yüzünden Romanya transfaragasan dönüşü bulgaristan varnada balatalar bozuldu frenler tutmaz oldu ve yolda kaldım ...varnada honda servisi olmadığını tespit ettik ve orda bir usta bulduk elinde orjinal balata olmaması dolayı yansanayi taktı ve disklerin asırı ısınmadan balataları bozduğunu bu yeni balatalarıda bozacağını istanbula dönünce disk arızasını servise bildirmemi söyledi dediğini yaptık.

motorum garanti dahilinde yetkili servise bıraktım ve garantiden değişmesini gerekli arızanın giderilmesinin talep ettim , 4 gün sonra honda merkezden gelen cevapta yan sanayii balatalar takıldığı için ilgili talebim red edilmiş.

Hondaya durumu izah ettim, gittiğim yerde yetkili honda servis olmadığını ve mecburen yola devam etmek için yan sanayii balatalar takıldığını beyan ettim ve itiraz ettim.

disklerin fiyatı 3000 tl...

cevaplarını bekliyorum. trafragasanda o virajlarda frenlerin tutmamaması yüzünden kaza yapabilirdim, honda  200 tl tutarındaki yan sanayii balataları taktığımı bahane edip garanti kapsamı 9000 km de 2018 dct motorsikletimin diskimin garanti kapsamında ödemesini red etti... böyle bir durum ile karşılaşmamak için yanınınızda orjinal parça ile gezin, uzun turlara çıkan arkadaşlar özellikle dikkat


Alıntı
Share: