Forum

Scotty'de taciz iddiası  

  RSS

aliekber
(@aliekber)
2x Güvenilir Üye
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 151
03/05/2019 8:16 am  

Ne kadar doğru veya yanlış bilgim yok, bir kadın taciz edildiğini öne sürmüş. Bu konu scotty'de dönüp duruyor.

 

Az önce arkadaşımın haber vermesi üzerine, öğrenmiş olduğum cinsel istismar olayında kadın’ın ifadesi aynen şu şekildedir..

önüne geleni sürücü yaptılar... sonuç ortada... ne söyleyeceğimi şaşırdım resmen. Allah belasını versin...
Bu şerefsiz en kısa zamanda hukuki cezayı almalıdır...

“herkese merhaba,
ben 24 yaşında bir kadınım ve istanbul barosu’na kayıtlı stajyer avukatım. 29 nisan gecesi scotty isimli mobil aplikasyondan çağırdığım bir motosiklet sürücüsü tarafından istismara uğradım.

29 nisan’ı 30 nisan’a bağlayan gece 01:00 sularında #scotty den aracı çağırdım. bunun öncesinde iş yemeğindeydim ve bu yemekte alkol içişmişti. arkadaşlarım ile yemek yenilen mekandan çıkıp birlikte taksi ile beşiktaş’a geldik.

daha önce sık sık kullandığım #scotty beni güvenli bir şekilde evime ulaştırabilirdi. hiçbir sorun yaşamamıştım o güne kadar. sonrasında arkadaşımın tanıklığında gelen araca bindim. anadolu yakası’nda bulunan evime gidecek şekilde konumu işaretledim.

bundan sonraki ilk sahne benim için 06:00-07:00 saatleri arasında gözümü daha önce hiç bulunmadığım bir evde açmam oldu. yanımda da hiç tanımadığım biri yatıyordu ve üzerimde yalnızca külotum olacak şekilde çıplaktım.

“ben neredeyim, sen kimsin?” şeklinde sorarak kalktım. yanımdaki şahıs da hemen uyandı. bana dün gece #scotty ile beni getirirken birkaç kez düşme tehlikesi geçirdiğimi, öyle olunca evine getirdiğini ve sonuç olarak cinsel bir yakınlaşma olduğunu söyledi.

“zaten regl olduğun için bir şey yapmadık” dedi. bu anın benim için ne kadar travmatik ve acı olduğunu anlatamam. istismar edildiğimi anladığım o an mahvoldum. fakat şahıs çok rahattı. bunu çok normal karşılıyordu.

güvenli alanıma geçene kadar tepki göstermedim hiç bilmediğim bir konumda olduğum için beni yaşadığım semte bırakmasını istedim. bıraktıktan sonra yüzüne dikkatlice baktım hatırlayabilmek için.

kişiyi önce daha fazla yolculuk yapmaması için #scotty ye şikayet ettim. 1 mayıs sabahı da emniyet şubesi’ne gittim. olayın gerçekleştiği yerdeki şube’ye yönlendirildim. burada 5-6 farklı polis memuruna olayı anlattım. şahsın yaşadığı yeri ve kimliğini tespit etmeye çalıştık.

yine bugün öğle saatlerinde önce şahsın ablası aradı ve “bir kez daha düşünmemi” söyledi. numaramı şahıstan almışlar, şahıs tutanaklardan aldı muhtemelen. ben ablasına olayı anlattım ve kendisine zaten yapabileceğim en büyük iyiliği yaptığımı ve dürüst ifade verdiğimi söyledim.

şahsın beni işaretlemediğim konuma rızam dışında götürdüğü açık olmasına ve cinsel saldırı ve hürriyetten yoksun bırakılma şikayeti ile başvurmama rağmen ve hatta savcı tutukluluk istemiyle mahkemeye sevk etmesine rağmen hakim adli kontrol şartı ile serbest bıraktı.

bu şahıs veya ailesi veya yakın çevresi benim kimliğimi biliyor, telefon numaramı biliyor, çalıştığım yeri öğrenebilirler ve bana zarar verebilirler. ayrıca şahıs ciddi bir cezayı öngörerek kaçabilir.”


Alıntı
aliekber
(@aliekber)
2x Güvenilir Üye
Katılım : 1 sene önce
Gönderiler: 151
03/05/2019 8:18 am  

Diğer bir bakış açısı paylaşmışlar

Arkadaşlar yorum yapmayı hiç sevmem ama çalışma arkadaşımızın ağzından müdafaayı duyana kadar scotty arkadaşımız olarak arkasında olmasanız da dinlemeden karşısında da olmamak lazım bayan sarhoş olduğunu iddia ediyo eğer gerçekten kör kütük bi sarhoş sa ne arkadaşları motora bindirir ne de motorcu kardeş motoruna alır biraz sağduyulu olun ben sarhoş birini art ci olarak taşımam onun canından önce kendi can güvenliğim önemli belliki burda bi kumpas var bizlerde sayın kurucu ve emeği parası zamanı geçmiş bu işi markalastirma yolunda ilerleyen bi camia nin fertleri olarak kendi kapımıza pislik atmanın gayreti içind e olmaktan imtina etmek yerine vay çakal vay şerefsiz yaftalayıp duruyoruz.Seni beni motorcu camiasını dünya çapında savunan geliştiren SCOTYY her zaman savunuruz savunurumda scott y bu işi hakkıyla takip edip bünyesinde bulunan her biri altın gibi biz sürücülerde sabredip camiamıza kara leke vurulmasına karşı durmalıyız. Motorcunun ama gerçek motorcunun yavşak olanı yoktur SCOTTY de yeri yoktur yüzlerce motorcudan elenip sisteme giriyosunuz.


CevapAlıntı
Share:

Facebook Yorumları