Forum

Karavan ne demektir  

  RSS

(@motoman)
Güvenilir Üye
Katılım : 7 ay önce
Gönderiler: 57
15/07/2019 8:06 pm  

Bir yerdesin, nerede olduğunun önemi yok. Tencere senin kaşık senin mutfak senin. Ormanın içindesin ve evinde değilsin ama evindesin. Yatak senin kilim senin koltuk senin ama farklı bir zemin. Karavanda tatil yapmak hem her yere gitmek hem evinden çıkmamakmış. Öyle garip bir haz veriyor ki insana yorulmaya utanıyorsun. Çünkü aslında çok uzaklardasın ama evinde kalıyorsun.

Alıntıdır


Alıntı
(@bulent)
Güvenilir Üye
Katılım : 6 ay önce
Gönderiler: 89
28/09/2019 4:32 pm  

Çok net bir karavan tanımı olmuş, aynen öyledir karavan nerede durak orada bırak. Yol senin, yurt senin. Son zamanlardaki karavancılara kötü davranışları anlıyorum. Zaten o bölgelere girmiyorum.


CevapAlıntı
motosiklet
(@motosiklet)
Üye Admin
Katılım : 5 sene önce
Gönderiler: 1193
06/10/2019 2:46 pm  

Karavanın olan adama fakir muamelesi yapılıyor aslında karavanın özgürlük istiyor, ruhu  başka, bunu çok fazla kişi anlamıyor eğer bir karavan kullanıcısına veya aileyi mağdur ederse bu bütün karavancıların o bölgeden uzaklaşmasına neden oluyor, bunun farkında değiller. karavancılara kötü davranış  misliyle kendilerine dönüyor. İnşallah ileride anlarlar. karavan parkları yöneliyor tabii insanlarda bu yüzdenve yeterli hizmet alabildikleri her yer onlar için en iyi duraklar oluyor birbirlerini öneriyorlar.

Facebook'ta ben bu konuda birçok karavan grubu gördüm hepsi de etkin ve aktif kullanıcıları olduğu için birbirlerini öneriyorlar eğer bundan faydalanmak isteyen bölge insanları varsa bence bu karavan guruplarına üye olup kendilerine büyük bir gelir kapısı oluşturabilirler nerede en iyi hizmet orada daha çok müşteri demek sonuçta.


CevapAlıntı
(@oktart)
Aktif Üye
Katılım : 6 ay önce
Gönderiler: 9
06/10/2019 2:54 pm  

Bu karavan konusuna girmişken siz ben de bir anımı paylaşayım arkadaşımın karavanıyla Ege bölgesine gittik. 

Adam karavancıların Park ettiğini görünce toplamda 2 karavanlık zaten adam belli bir süre sonra böyle uzaktan bizi izlediğini gördük, sonra jandarmayı çağırmış jandarma geldi kimlik kontrolü yaptı sonra buraya park edemezsiniz dedi ve sonra da bölgeden gitmelerini istedi. Biz bu olayı Facebook gruplarında paylaşıltık ve o bölgeye kimse bir daha karavan ile gitmedi, bunu tabi adamlar o bölgedeki karavan oraya gitmemesi için Facebook gruplarında yazılar paylaştılar hem de Google'da yorumlara bu bölgeye gitmeyin diye uyardılar hem bu çadırcıları, çadırla kamp yapanları etkiliyor, hemde o bölgeye giden insanları etkiliyor, bunun farkında değil adamlara, işletmelere dönüşü kötü oluyor yani size söyleyeceğim, bir bölgeye giderken özellikle karavan, çadır ve kamp yapanların yorumlarına bakın ona göre karar verip bilgi alın gidip gitmemeye bu şekilde karar verin.


CevapAlıntı
Share: