Forum

Piaggio Evo büyük sorun  

  RSS

(@alper)
İyi Üye
Katılım : 4 ay önce
Gönderiler: 22
14/08/2019 1:45 pm  

Hayırlı bayramlar.
Gecen gün bi yorumda da bahsetmiştim yola çıkmadan önce (istanbul-sakarya) motoru yıkayıp garaja çekip ertesi gün motoru hazırlamak için garajdan çıkarınca arıza lambası yandı ama herhangi bi problem yoktu gidişinde vs yola çıkmama 2 saat kaldığı için bir yere gösterme şansım yoktu yıkamadan olacağını düşünmüştüm. Evet asıl sorun şu.
Sakaryaya yola çıkınca yaklaşık 90 km gittikten sonra arıza lambası sönünce motor güçten düşüyor 6 bin deviri ve 80 km'yi gecemiyor seviyeye iniyor lamba tekrar yanınca tekrar güç geliyo 130. 140 km'lere tekrar çıkıyor.
Bugün dönüş yaptık İstanbul'a gelirken arıza ışığı hiçbir şekilde yanmıyordu ama yine güçten düşme oluyordu gaz kolu sonuna kadar çeviriyorum 6 bin devirde takılıyor tekrar bi anda motora guc geliyo ve normal hızına ulaşıyor. Bu nedendir.
Birde ayak koyulan yerin altından ve on kısımdan aşırı sarsıntı hissettim.
Heleki ayakları koyduğumuz yerin alt kısmı sanki motor yerinden çıkacakmış gibi bi oynama oluyordu.
Tecrübe sahibi kişilerin bilgisini düşüncesini almak isterim şimdiden tesekkurler.
Not. (Kadıköy'de bana en yakın servis neresidir para için bakacak kişiler haric işinin ehli olanlar var mı)


Alıntı
(@emrer)
İyi Üye
Katılım : 4 ay önce
Gönderiler: 33
14/08/2019 3:07 pm  

Yağ ve Benzin sorunları gibi görünüyor, güçten düşme öyle kolay olacak bir sorun değil, genel bir sorun bence usta veya servis çözer bunu ancak, iyi sürüşler


CevapAlıntı
(@emrer)
İyi Üye
Katılım : 4 ay önce
Gönderiler: 33
14/08/2019 3:08 pm  

Ustası bunu çözer dedim ama sen yine bir bilene danış, bilen arkadaşlar gördüğünde cevaplayacaktir. Ben sadece öneri verdim.


CevapAlıntı
Share: