Citroën’in minik Ami’si Macera Severlere Özel Üretildi

ami citroen

Citroën’in minik Ami’si Macera Severlere Özel Üretildi.

Ami’ye bakarken Vosvos çılgınlığının 1960 ve 1970 yıllarında macera severlere verdiği özgürlük modelini yakalamaya çalışan bir çağrışım hissettik.

Ve bir konsept otomobil gerçeğe dönüştü diyebiliriz. Tters kapılı Citroën Ami dört tekerlekli bisiklet gibi bir üretim modelinden çok, hayali bir konsept otomobil gibi görünüyordu.

Ancak 7,000 Euro’luk mikro otomobilin teknik olarak satın alınabilir olması Citroën’in onu bir konsept otomobil olarak sergilemekten vazgeçtiği anlamına gelmiyor. Bu yılın başlarında, bir Ami mini kargo taşımacılığı konseptine göz kırptı ve şimdi Ami’nin yetişkinlerin maceracı küçük bir arazi arabasına nasıl dönüşebileceğini araştırıyor.

electric-ami-citroen-car
electric-ami-citroen-car

 

Buggy Konsepti, havadar, açık kapı çerçevelerinin off-road geleneğini takip ediyor; bu durumda, Citroën’in Mehari‘sinden ilham alan bir özellik olan, zorlu hava koşullarına dayanıklı kanvas ile donatılmıştır.

Park edildiğinde, Ami Buggy, bir kamp ateşinin sıcak, sosyal ortamı yaratan bir izlenimin verir, LED arazi lambası ve yerleşik bir taşınabilir hoparlöre sahip.

ami-citroen-car

İçeride Citroën, engebeli arazi koşullarının sertliğini emmeye hazır “Gelişmiş Konfor” koltuklar oluşturmak için köpük kullanılmış. Kabin etrafındaki saklama bölmeleri çıkarılarak kamp alanına veya piknik masası olarak taşınır. Örneğin, bir bel çantası direksiyona manyetik olarak monte edilir. Kapı çerçeveleri bir çift spor çantayı içinde tutabilir.

Direksiyon simidinin hemen sağındaki bir akıllı telefon tutucusu, kişinin telefonunu bilgi – eğlence sistemine dönüştürür ve ön paneldeki ayrı bir montaj, taşınabilir hoparlörü sürüş sırasında yerinde tutar.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap