Çinli NIU yeni e-bisikleti ile ABD ve AB pazarlarını sallamaya hazırlanıyor

niu e-bike

NIU’nun şöhret iddiası ile çıkışını, Asya’da yükselen ve Avrupa ve Kuzey Amerika pazarlarında güçlü satışlar kaydetmeye devam eden popüler akıllı elektrikli scooter’ları piyasaya sürerek kanıtladı. Ancak şirketin teknolojisi, daha geniş bir yelpazede daha hafif elektrikli araçlara da uzanıyor. Şimdi NIU’nun gelecek olan elektrikli bisikleti, e-bisiklet endüstrisini etkilemeye hazırlanıyor olabilir.

NIU elektrikli mopedler sadece şık görünmekle kalmıyor, aynı zamanda yüksek performans ve ileri teknoloji özelliklerle doludur.

Şirket, geçen yıl NIU KQi3 olarak bilinen sportif bir elektrikli scooter‘ı piyasaya sürdüğünde, aynı teknolojiyi daha küçük sürülebilir araçlara başarıyla dönüştürebileceğini gösterdi.

Ancak ABD ve Avrupa kıyılarına göndereceği en ilginç yeni ürünlerden biri NIU’nun yeni BQi elektrikli bisikleti.

Yaklaşık altı hafta önce EICMA Milan Motorcycle Show’da bisiklete ilk detaylı görüntüleri aldık ve bize bu yeni tasarım için NIU’nun aklında ne olduğuna dair bir fikir verdik.

BQi_3 niu
BQi_3 niu

Evet, çoğul olarak “piller” en sorunlu kısımlarıdır. Tüm e-bisikletlerin büyük çoğunluğu tek bir çıkarılabilir pil kullanırken, NIU’nun benzersiz çerçeve tasarımı iki pilin takılmasını kolaylaştırır. Ve bunu hantal veya orantısız görünmeden yapar.

Şirket kapasiteyi açıklamadı ancak çift pillerin 100 km’ye kadar menzil sunması gerektiğini söylüyor. Bunun her biri 500 Wh’den daha az olmadığı anlamına geldiğini tahmin ediyorum, bu da bir çift 48V 10.4Ah pil anlamına gelir. NIU, 21700 biçimli hücreler kullanacağını ve bu nedenle kapasitenin belki daha da yüksek olacağını söylüyor.

Performans tarafında, AB versiyonu maalesef 25 km/sa (15,5 mph) sıkıcı hızlar ve 250W arka motorla sınırlı olacak. Ancak ABD’de NIU, 500W’lık bir motorla değiştirilecek ve 45 km/saate kadar hızlar sunacak. Bisiklet, ABD’deki en popüler (ve nesnel olarak en eğlenceli) iki e-bisiklet sınıfı olan Sınıf 2 veya Sınıf 3 yönetmeliklerine göre programlanabilir.

Kayış tahriki ve hidrolik disk frenler, bisikletin bakımını kolaylaştıracak ve bu da yine NIU’nun elektrikli motosiklet için verdiği bilgiler arasında yer alıyor.

IU, geçen yılın sonlarında 1.500 Euro’nun (1,705 ABD Doları) altında bir fiyat hedeflediğini söylemişti. Bu hedef fiyatı ne kadar gerçekleştirebilecek göreceğiz. Belki CES fuarında görme imkanımız olabilir.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok