Çin elektrikli motosikleti piyasayı tersine çevirebilir

Voge ER10, Çin’in Avrupa pazarına yönelik en son elektrikli motosikletidir. Bunun nedeni, kıtaya ulaştığını gördüğümüz 50cc eşdeğeri Asya elektrikli iki tekerlekli araçların çoğunun aksine, Voge ER10’un daha güçlü 125cc eşdeğeri bir model olmasıdır.

Yeni motosikletin dünya çapında büyük umutlarla karşılandığı son EICMA Milan Motosiklet Fuarı’nda ER10’un tanıtılması ayrıca bir fırtına yaratmıştı.

100 km / sa (62 mil / sa) azami hız ile ER10, pazarı değiştiren ve diğer çok sayıdaki 45 km / sa (28 mil / sa) modellere göre belirgin bir hız avantajına sahip.

Daha yüksek hız ve daha yüksek güçlü motor (Sur Ron’dan alınan 6 kW’lık bir birim), Voge ER10’un çoğu pazarda bir motosiklet ehliyeti gerektirdiği anlamına gelir, ancak bu model şehir içi ulaşım için daha iyi, daha az bakım gerektiren bir motosiklet arayan sürücüler için mükemmel görünüyor. Yan parçaları ve bakımı kolay olması her zaman artı olacaktır.

Sıvı soğutmalı 6 kW motor, maksimuma ulaştığında 14 kW’lık bir tepe çıkışı yapabiliyor.

Voge ER10’un 60V ve 70Ah pil takımı 4.200 Wh kapasite taşır. Şirket, tam şarj ile 120 km’ye (75 mil) kadar menzil için yeterli olduğunu söylemiş, ancak bu rakam yaklaşık 30 km / sa (18 mil / sa) sabit bir hızda hesaplanmış. Şehir içinde bu kapasite ve menzili beklemeyin.

115 kg (253 lb) motosiklet, Avrupa pazarındaki tam boyutlu ve tam güç alternatiflerinden kesinlikle daha hafif ve yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır.

Etkileyecek olay ise fiyattır. ER10’un yeni piyasaya sürüldüğü İtalyan pazarında, motosiklet 6.590 € (yaklaşık 8.000 ABD Dolar) fiyat etiketi taşıyor.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir