CFMoto Retro 700 CL-X ADV’yi Sundu

CFMoto Retro 700 CL-X ADV’yi Sundu

CFMoto, neo-retro model 700 CL-X’i ilk kez piyasaya sürdüğünde, Çinli üreticinin kendisini çağdaşlarından ayırmaya ve küresel motosiklet sahnesinde bir isim yapmaya çalıştığı açıktı. Aslında Çin markası Asya, Avustralya ve Avrupa’nın bazı bölgelerinde zaten bir ayak izi oluşturmuştu, ancak CL-X’in piyasaya sürülmesi kapılarını iki tekerlekli dünyanın büyük bir kesimine açtı: retro meraklıları bu modeli çok sevdi fakat ülkemizde tutulması zor oldu.

CL-X’in Heritage formunda ilk çıkışını yapmasından bu yana iki yıl ve Sport vogue’da çıkışından bu yana neredeyse bir yıl geçti ve yine de CFMoto, bir scrambler ve macera motosikletinin stil unsurlarını harmanlayan bir başka yinelemeyi daha ortaya çıkardı. Yakında Avrupa, Asya ve Avustralya’da piyasaya sürülecek olan CFMoto 700 CL-X ADV, kesinlikle şık ve konforlu bir şekilde uzaklara gitmek isteyenlere hitap edecek.

Tasarım açısından 700 CL-X ADV, CL-X ailesinin en serti ve spor çift spor lastikleri, uzun bir ön camı ve biraz daha uzun seyahat süspansiyonu. Bununla birlikte, yine de, X-desenli LED far, retro temalı gövde ve genel olarak temiz hatlar korunarak CL-X model yelpazesinin oldukça farklı stilini taşımak için iyi bir iş çıkarmış. Yüksek çamurluk ve yerleşik bagaj gibi ADV tarzı öğeler bir görünüm oluşturur ve motosiklet için pratik özellikler olarak hizmet etmenin yanı sıra, ona daha sağlam bir estetik de verir.

Performansa gelince, CL-X ADV, diğer kardeşleriyle aynı 693cc sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu, paralel ikiz motoru paylaşır. Yaklaşık 71 beygir gücünde derecelendirilen bu motor çok güçlü, ancak CFMoto’nun oldukça sıkıcı görünen 180 derecelik kurulumun aksine 270 derecelik bir krank mili ile gitmesini diliyorum. Diğer CL-X modellerinde olduğu gibi CL-X ADV’de de teknik özellikler bol, bu nedenle hız sabitleyici, kendi kendini iptal eden dönüş sinyalleri ve Sokak ve Off-Road sürüş modları standart olarak gelecek.

CFMoto yakın zamanda ABD pazarında bir mağaza kurdu ve 700 CL-X ve CL-X Sport’u sırasıyla 6.499 $ ve 6.999 $’a sunuyor. CL-X ADV’nin Asya, Avrupa ve Avustralya’da piyasaya sürülmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri’ne gitme olasılığı çok daha yüksek.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap