CFMoto 700CL-X

by motosiklet
8 ay ago
285 Views

Çinli motosiklet üreticisi CFMoto, ilk modern retro tarzı motosikleti olan 2020 700CL-X modelini tanıttı.

İtalya’da tasarlandığı söylenen CFMoto, KTM ve Husqvarna’nın stilinden sorumlu Avusturya tasarım evi olan Kiska ile uzun bir ilişki içerisine girerek yeni modellerini sundu. 700CL-X, modayı takip edip kendine farklı bir yol çizmeye karar verdi.

CFMoto 700CL-X‘in ergonomisi

Daha sonra bisikleti yol testinden sonra düzgün bir şekilde gözden geçirebilmemiz için beklememize rağmen, CFMoto 700CL-X‘in ergonomi düşünülerek tasarlandığı ve radyal olarak monte edilmiş dört pistonlu bir J – ayarlanabilir süspansiyon taşıdığı söyleniyor. Juan ön kaliper ve arkasındaki yuvarlak LCD saati olan bir LED far.

Basın bülteninde belirtilen üç model var; ‘Macera’, ‘Spor’ ve ‘Miras’ ve teknik özellikler yerden yükseklik ve süspansiyonun aynı olduğunu gösterirken, Macera diğer ikisine farklı çatallar taşıyor gibi görünüyor. Ayrıca Spor ve Miras’ın alüminyum jantlarının aksine, Kriega Saddlebags ve telli jantlarla sportif yapısı dikkat çekiyor.

Ducati Scrambler’in Pirelli MT-60 lastikleri ile yer alan 700CL-X Heritage, Yamaha XSR700 modeline çarpıcı bir benzerlik gösterirken, Sport modeli Pirelli Diablo Rosso Süper Corsas ve düşük, klipsli çubuklar ile satılacak (yine de aynı enduro tarzı diğer ikisi ile aynı mandal). Bunların satılmaya hazır üç ayrı model olup olmadığı veya mevcut özelleştirme seçeneklerinin bir gösterimi olup olmadığı henüz belli değil.

Motor, sağ taraftaki plastik panelin arkasında bir kavrama ve kolay erişimli hava filtresi ile 74bhp ve 49lb-ft yaptığı iddia edilen 692.2cc paralel bir ikiz motora sahip. CFMoto, ‘yağ boşaltma ve yeniden doldurma işlemlerinin evde de kolayca yapılabileceğini’ söylüyor.

Kuru ağırlığın 183 kg olduğu iddia ediliyor, bu nedenle 13,5 litrelik yakıt deposu, bir akü ve yağ ile birlikte, yaklaşık 200 kg sürüşe hazır olacak yeni CFMoto 700CL-X‘i tahmin ediyoruz.

Kuyruk yapısı tok ve kesik çizgiler taşıyor.

Ayna tipi naked motorlar için kullanılan modern çizginin izinden gidiyor.

Fiyat yakında açıklanacak, ancak vaat ettiği kadar iyi performans göstermesi durumunda, bazı rakiplerine meydan okuyabilecek bu motosikleti ilgiyle takip edeceğiz…

Etiketler:

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir