Cep telefonu tespit edebilen kameralar devreye girdi

by motosiklet
7 ay ago
70 Views

Cep telefonu tespit edebilen kameralar devreye girdi

Avustralya Galler eyaletinde dünyanın ilk “cep telefonu tespit edebilen” kameraları devreye girdi. Kameralarla direksiyon başında cep telefonu kullananları veya cep telefonu ile ilgilenenleri tespit ederek kullanım oranını düşürerek, trafik kazalarının önüne geçilmesi için devreye girmiş durumda.

Araç Seyir Halindeyken Cep Telefonu Kullanma Cezası Ne Kadar Oldu? 2019

Araç hareket halindeyken cep telefonu kullananlara verilecek ceza miktarları 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişikliklerle birlikte %217 oranında artırıldı! Ceza miktarlarını 2019 yılı için yeniden değişti.

Bu düzenlemelere göre seyir halinde iken cep telefonu ile konuşmak 73. madde gereğince yasaktır ve bu yasağı çiğneyen araç sürücülerine para cezası uygulanır.

Madde 73 – Karayolunda araçların kamunun rahat ve huzurunu bozacak veya kişilere zarar verecek şekilde saygısızca sürülmesi, araçlardan bir şey atılması veya dökülmesi, seyir halinde sürücülerin cep ve araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanması yasaktır.

(Değişik:18/10/2018-7148/24 md.) Seyir hâlinde cep ve araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullanan sürücüler 235 Türk lirası, maddenin diğer hükümlerine uymayanlar 108 Türk lirası para cezası ile cezalandırılırlar.

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir