Büyük Şehirde Elektrikli Motosiklet Yeter mi, Benzinli Motosiklete Mecbur muyuz?

by motosiklet
5 ay ago
91 Views

Şu son bir kaç yılın en önemli sorusuna geldik ve biraz araştırarak elektrikli motosikletin onlara yetip yetmediğini sorduk. Soru şuydu: Büyük Şehirde Elektrikli Motosiklet Yeter mi, Benzinli Motosiklete Mecbur muyuz?

Soruyu sorduğumuz yakın dostlar olduğu için samimi cevaplardan hiç şüphemiz olmadı.

Elektrikli motosikleti yemek servisi için kullanan büfe çalışanı, her servise gelip gittiğinde yeniden motosikleti şarja bağladığı için herhangi bir yolda kalma sıkıntısı çekmediği belirtiyor. Fakat servis çektikleri bölgeyi 3 km ile sınırlandırmışlar. Yani İstanbul Kadıköy Bahariye’den en uzak bölge olan Göztepe, Koşuyolu ve Üsküdar semtleri ile kendilerini sınırlandırmış, daha uzağa servis veremeyeceklerini yemek sepetinde belirtmişler.

Bostancı’da pastahane işi yapan ve benzinli motosikletiyle servis çeken arkadaşımız elektirikli motosiklet benim işime yaramıyor, çünkü Kartal bölgesine kadar servis vermek zorundayım diyor. Bu sözünden anlıyorum ki; mesafeler yüzünden ona elektrikli motosiklet şarjı gidiş ve gelişe yetmiyor. Zaten bu şarj yetmemesi olayını kendide doğruladı. Önceden kullandıklarını ama uzak servis vermeleri gerektiğinde yolda kaldıklarını belirtiyor.

Yani sanıyorum bir süre daha elektrikli motosikletler almak istediğimiz mesafeler konusunda bizlere yetmeyecek veya kendini yolda da şarj edebilenler çıkmadığı sürece tercih sebebi olmayacak. Veya şarj istasyonlarında değiştirilebilir piller ile anında servis veren noktalar açılmadığı sürece elektrikli motosikletlerin kullanımı benzinli motosikletleri geçemeyecek.

Büyük şehirde ev ile iş hayatınız arasında kısa mesafeler varsa, kısa mesafeler arasında servis işi yapıyorsanız elektrikli motosiklet yetiyor. Fakat diğer durumlarda mesafeler sorun çıkartıyor.

iyi sürüşler

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir