Büyük araçların rüzgarının motor sürüşüne etkisini unutmayın

by motosiklet
1 sene ago
84 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Büyük araçların sizi geçerken oluşturacağı veya siz onları geçerken ani rüzgar etkisine mutlaka dikkat edin. Yeni kullanıcı iseniz mutlaka uzak durun.

Geçerken Dikkatli Kullanın. Motosikletiniz ile yasal olarak başka bir araba veya kamyonun yanından sorunsuz şekilde geçebilirsiniz, ancak bazı tehlikeler var.

Varsayım, geçmek için müsait bir şerit (alandasınız). Var olan tehdit şudur; geçtiğiniz anda oluşan bir rüzgârın şiddeti, motor sürücüsü tetikte veya uyanık değilse hakimiyeti yitirmeye sebep olabilir. Viyadüklerden de geçerken bu etki daha fazla olabilir.

Arkanızdan gelip yanınızdan geçmeye çalışan bir kamyon, tır veya herhangi sizden büyük bir araç yanında bir rüzgar tüneli oluşturur ve yanınızdan geçtiği anda o rüzgar tünelinin içine sizi alarak gidon hakiimiyetinizi yitirmenize sebep olur.

Yani ister siz onun yanından geçin ister o sizin yanınızdan geçsin, gidon hakimiyetini korumalısınız. Deneyimli ve güvenli sürüş için ani yavaşlamak kaza yapmaya neden olabilir. Özellikle akıcı trafikte kazaya sebep olacaktır.

Diğer önemli konulara bakarak bilginizi artırmaya ne dersiniz?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments