BSA Gold Star 650 Özellikleri Açıklandı – 652cc, 45 bhp, 55 Nm, 198 Kg

2022-bsa-gold-star-650

BSA Gold Star 650 Özellikleri Açıklandı – 652cc, 45 bhp, 55 Nm, 198 Kg.

BSA markalı 650cc motosiklet, başlangıçta İngiltere’de piyasaya sürülecek, ardından daha sonraki aşamada Asya’da olası bir lansman yapılacak. Classic Legends’ın Yezdi ve BSA dahil olmak üzere birden fazla motosiklet markasını canlandırmak için çalıştığını zaten biliyorduk.

2022-BSA-Gold-Star-650

Şirket, makul bir başarı ile karşılanan 2018’de Jawa markasını zaten yeniden piyasaya sürdü. Classic Legends’ın BSA markasını yeni bir 650cc motosikletle geri getirmek için çalıştığı daha önce bildirilmişti.

BSA Gold Star 650 – Retro Şekillendirmesi İlk bakışta, bazı unsurlar, özellikle arka lambayı engelleyen arka kısım, 300cc Jawa muadillerine esrarengiz bir şekilde tanıdık geliyor. 650cc roadster’ın öne çıkan özelliklerinden bazıları, etli yan paneller, tek parça gidon, tek parça koltuk, yuvarlak far, dairesel dönüş göstergeleri ve çatal tozlukları içerir.

bsa_gold_star_650

Gold Star, fardan yakıt deposuna, egzoz borusuna ve motor kasasına kadar gövdesinde kapsamlı bir krom kullanımı sergiliyor. Gözyaşı damlası şeklindeki yakıt deposunun yanı sıra geniş ön ve arka çamurluklar, motosikletin retro çekiciliğini vurgular. Bu unsurların çoğu, klasik Bonneville Twins’den ilham alıyor gibi görünüyor.

BSA Altın Yıldız 650 Özellikleri Yeni BSA Gold Star 650, 55 Nm tork ve 45 Bhp güç sağlayan tek silindirli 652cc motordan güç alıyor. 5 vitesli bir şanzıman ile eşleştirilmiştir. Motora daha yakından bakıldığında, kasa tasarımı BMW F 650 Funduro macera motosikletine güç veren Rotax ünitesini biraz andırıyor. 650cc tek silindirli DOHC ünitesinde soğutma kanatçıkları bulunur, ancak daha yakından incelendiğinde, güç aktarma sisteminden çıkan ve oldukça büyük bir radyatöre yol açan siyah bir hortum fark edilebilir.

BSA-Gold-Star-geldi

Bir yakıt enjektörü kapağı da görülebiliyor ve bu da ona eski tarz bir çekicilik kazandırıyor. Hava soğutmalı bir ünite gibi görünmeyi amaçlarken, çerçeve alt borusunun yanındaki sıvı soğutma boruları, sıvı soğutmalı bir motor olacağını gösteriyor. Bu, bisikletin yalnızca tek silindirli bir ünite olmasına rağmen motordan daha fazla güç almasına yardımcı olacaktır.

Donanıma gelince, bisiklet ön kısımda eğimli teleskopik çatallara ve süspansiyon görevlerini yerine getirmek için ikiz ön yükleme ayarlı arka amortisörlere sahip. Frenleme kurulumu, çift kanallı bir ABS tarafından desteklenecek her iki uçta disk frenlerden oluşur. Geleneksel tel kollu jantlar, Royal Enfield 650cc Twins’de bulunanlara benzer eski tarz Pirelli Phantom Sportscomp iç lastiklerle donatılmıştır.

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok