BMW’nin Elektrikli Motosikleti Geliyor

by ugur33
8 ay ago
70 Views

BMW, Zero SR / F ve Energica’s Ego’ya rakip olabilecek etkileyici yeni elektrikli spor motosikletini ortaya çıkaracak. BMW’nin patent çizimleri sıradışı bir tasarıma sahip elektrikli bir spor motosikleti gösteriyor.

Standart bir çerçeve üzerine inşa edilmiş çoğu motosikletten farklı olarak, BMW’nin patent çizimleri çerçevesiz bir motosiklet tasarımını gösteriyor.

Salınım kolu montajı, salınım pivotunu ve motor aksını birbirine mümkün olduğunca yakın tutacak ve zincir veya kayış gerginliğini basitleştirecek şekilde motor tertibatına monte edilmiş gibi görünmektedir.

Elektrik motoru başta olmak üzere diğer parçalar bu pil haznesine bağlanıyor. Bu sayede üretimi daha kolay hale getiren firma, bu modelini ciddi ciddi satışa sunmak istiyor deniyor. Şimdilik patent çizimleri haricinde bir detayın olmadığı BMW imzalı spor elektrikli motosiklet, alanının en iddialılarından birisi olacak izlenimi oluşturuyor.

Bu motosiklet en kötü yanı ise kesinlikle fiyatıdır. Firma 12,7 kWh pil paketiyle 160 km menzil sunan ve 48 beygirlik motoruyla 129 km/s hıza çıkabilen gelişmiş modeli C Evolution’u 14 bin dolara satacak. Yeni modelin ise 22 bin dolara satılacağı söyleniyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir