14.3 C
İstanbul
Salı, Mayıs 28, 2024

BMW R 18 Roctane, 2023’ün 3. Çeyreğinde Piyasaya Sürülecek

BMW R 18 Roctane, 2023’ün 3. Çeyreğinde Piyasaya Sürülecek.

11 Mayıs 2023’te BMW Motorrad, R 18 ailesinin beşinci üyesi olan R 18 Roctane’i resmen tanıttı. Siyaha rebge boyalı bir motor ve aktarma organları, koyu krom egzoz ve kontrast nedeniyle daha da öne çıkan boyalı gövde kombinasyonuna sahip olan bu motosiklet, sürücülerin gittiği her yerde baş döndürücü olacağı kesin.

4.750 dev/dak’da iddia edilen 91 beygir gücü ve 3.000 dev/dak’da 116 pound-feet tepe tork üreten, artık tanıdık olan 1.802cc hava ve yağ soğutmalı boxer motor tarafından desteklenmektedir. Sabit gözenekli altı vitesli bir şanzımanla eşleştirilmiştir ve güç, bir şaft tahriki aracılığıyla arka tekerleğe iletilir.

Şasiye gelince, Roctane hem R 18 hem de R 18 Classic’te bulunan aynı çift halkalı çelik boru şasiyi kullanıyor.

Salıncak kolu ve konsol amortisörü, BMW R 5’in sert çerçevesinin görünümünü yönlendirmek için tasarlanırken, sürücülere daha modern bir süspansiyon hissi ve deneyimi sunmaya devam ediyor. Arka amortisörün yalnızca bir ayarı vardır – ön yük – ve ileri süspansiyon standart, ayarlanamayan bir teleskopik çataldır.

Jantlar için Roctane, 21 inçlik bir ön ve 18 inçlik bir arka döküm alaşım jantla donatılmıştır.

Bir çift dört pistonlu sabit fren kaliperleri ve 300 mm ön diskler, önde durma görevlerini yerine getirirken, arkada tek bir 300 mm disk fren kurulumu bu işi yapıyor. BMW, R 18 Roctane’yi standart olarak Entegre ABS sistemiyle donattı; bu, fren kolunun kullanılmasının hem ön hem de arka frenleri aynı anda çalıştıracağı, fren pedalının ise yalnızca arka freni harekete geçireceği anlamına geliyor.

Diğer önemli R 18 Roctane özellikleri arasında orta yükseklikte gidonlar, ortaya monteli ayak kontrolleri, entegre dönüş sinyalli boyalı sert yan çantalar ve far yuvasına entegre edilmiş bir gösterge paneli var.

Ayrıca standart anahtarsız çalıştırma ve üç sürüş modu ile birlikte gelir: Rain, Rock ve Roll. Motor Sürükleme Kontrolü ve değiştirilebilir Otomatik Stabilite Kontrolü ayarı da standart öğelerdir.

LED aydınlatma, tek kişilik koltuk, döşeme tahtaları, topuk-parmaklı vites değiştirici ve 12 voltluk bir elektrik prizi gibi standart olarak gelir.

Ek isteğe bağlı donanım, kilitli bir yakıt kapağı, yokuşta kalkış kontrolü ve geri vites asistanını içerir. Sürücüler ayrıca R 18 Roctane’de adaptif bir far, Pro Headlight, ısıtmalı elcikler ve lastik basıncı monitörü içeren Select Paketini donatmayı seçebilirler.

Koltuk yüksekliği 28,3 inç ve boş ağırlık 825 pound – 374 kg olarak listeleniyor.

BMW’ye göre, R 18 Roctane’nin sıfırdan 100 mile saatte ulaşma süresi 5,46 saniye ve azami hızı 111 mil/saattir. 2024 BMW R 18 Roctane, ABD pazarında üç renk grubunda mevcuttur: Metalik Siyah, Metalik Mat Mineral Gri ve Manhattan Metalik Mat. Şu anda kesin bir lansman tarihi açıklanmadı, ancak 2023’ün 3. çeyreğinde olması bekleniyor. Fiyatı ise 18.695 $ artı olacak.

Motosikletler

VESPA PRIMAVERA 50

2024 Triumph TF250X

1 Yorum

  1. BMW R 15’ten beri gördüğüm en iyi modellerden biri bu olsa gerek. Kullanıcısı olduğum 1988 model BMW’yi istemeyerek satmıştım, şimdi alacak olsam param yetmez. Ama eski modelleri yenilerine değişmem. Ne de olsa eskiler metal yorgunluğu bile olsa hala sağlamlar, temel makinalar olduğu için tamiri kolay, parça uydurması kolay.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz