BMW Motorrad Vision Next 100, geleceğin motosikleti

by motosiklet
4 sene ago
276 Views

BMW’nin yeni consept motosikletinde artık koruyucu giysi ve kask takmanıza gerek kalmayacak.

bmw-vision-next-100

Şahsen düşündüğümde kask her zaman gereklidir gibi geliyor ama bakalım bunu nasıl değiştirecekler.

1x-1

Akıllı motosiklet konseti ile üretilen bu motoru özellikleri yakında ortaya çıkacaktır. 5 veya 10 yıl içinde gelecek 100 yılın motosikletini gelişmesinin önünü açtıklarını belirtmişler.

1x-1-6
Akıllı yapısı sayesinde kazaları nasıl engelleyecek detayları verirler umuyoruz. Özellikle motosiklet giyimi satıcılarını çok kötü etkileyecek bu motosiklet geliştirildiğinde bir sektör kaybolacağa benziyor.

1x-1-4

Sürüş kolaylıkları sağladığı gibi yol tavsiyeleride verecek ve bunlar için herhangi bir düğme kullanmanız gerekmeyecek. Çünkü bmw’nin bu motorunda herhangi bir düğme olmayacak. Vizör kontrollü olacak tüm kontroller, sürüşünüzü, hareketlerinizi izleyecek ve sizin sürüş zevkinize göre tüm ayarlamaları kendisi yapacak.

1x-1-3

Tüm çerçevesi akıllı sistemle donatıldığı için ideal dönüş noktası, araç trafiği içinde kullanımında sizin kontrolü kaybetmenizi engelleyecek sistemler olacak. Yani güvenli faktörü en üst seviyede olacak.

1x-1-2

Siyah ve triangle üçgensel yapısı ile klasik yapıdan ayrılmış gibi görünsede 1923 R32 motosiklet modelinin baz alındığı söylüyorlar.

1x-1-1

İyi izlediyseniz filmde de bununla alakalı sahneyi göreceksiniz.

BMW Vision Next 100’ün Kanatları ve çerçevesi tamamen carbon alaşımdan yapılmış. Hemde benzin ile çalışmıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=XE20R5xqlo8

BMW has been celebrating its centenary this year under the tagline, “The Next 100 Years.” As part of that celebration, the company has created a number of concepts that imagine its future vehicles, and, today in Los Angeles, the company took the wraps off the latest, the BMW Motorrad Vision Next 100.

Concept cars and bikes fall into two distinct categories; thinly veiled production machines designed to get consumers ready for a new model and more outlandish, forward-looking affairs that often include technology that’s still just a twinkle in the design team’s eye. The latter is definitely the case for BMW’s Vision Next 100 concepts, but that makes them no less interesting.

0 0 vote
Article Rating
Etiketler:
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları