BMW 2021 F750GS, F850GS modelinin yeni renk ve özelliklerini paylaştı. | Motosiklet Sitesi

by motosiklet
1 sene ago
849 Views

BMW 2021 F750GS, F850GS modelinin yeni renk ve özelliklerini paylaştı.

BMW 2021 Modeli için BMW, F750GS, F850GS ve F850GS Adventure’ın yeni sürümlerini duyurdu. Her üç model de 1980’de başlayan GS mirasını kutlamak için “40 yıllık GS Sürümü” de dahil olmak üzere yeni bir ünvan kazanmış. Alman markası da genişletilmiş standart ekipman ve yeni isteğe bağlı ekipmanlarla üç model paketini de eklemiş.

Her model, özel yıldönümü rozeti, galvanizli radyatör kaputu ve siyah mat (F750GS) veya altın renkli jantlar (F850GS / Adventure) ile tamamlanan kendi sarı, siyah ve gri renk şemasına sahip.

F serisi modellerde yapılan genel değişiklikler arasında standart olarak yeni LED yanıp sönen sinyal lambaları ve kokpitin sağ ön tarafında bir USB şarj cihazı yer alıyor. ABS Pro ve DTC (Dinamik Çekiş Kontrolü) de artık daha fazla frenleme ve hızlanma güvenliği için standarttır.

Her üç orta menzilli modelde Pro sürüş modları isteğe bağlı donanımının yeni bileşenleri bulunur. Böylece, boksör motorlu GS modellerinde olduğu gibi, DİNAMİK sürüş modunda yeniden işlenmiş bir gaz tepkisi artık daha fazla dinamik ve sürüş keyfi sağlıyor. Ayrıca, dinamik motor fren kontrolü ve Dinamik Fren Kontrolü (DBC) artık Pro sürüş modlarına sahiptir. Diğer yeni Pro sürüş modu özellikleri, sağ gidon kontrollerinde düğme ataması için dört sürüş modunun önceden seçilmesini içerir (ancak BMW F750GS’deki isteğe bağlı Bağlantı donanımı ile birlikte gelir).

BMW ayrıca, her üç model için isteğe bağlı donanım olarak ekstra düşük bir koltuk ve modifiye edilmiş alçaltılmış süspansiyon ekleyerek, hareketsizken daha iyi tutuş sağlar. Ancak Alman markası, bu yeni seçenekler için resmi özellikleri henüz sunmadı.

Orijinal BMW Motorrad Aksesuarları artık BMW Motorrad Navigator’ı standart TFT ekranın üzerine monte etmek için BMW F850GS ve BMW F850GS Adventure için bir tutucu sağlıyor.

ABS’nin tamamen kapatılmasına gelecekte yasal onaylama yönetmelikleri kapsamında artık izin verilmeyeceğinden, Enduro ve Enduro Pro sürüş modları bu amaç için uygun şekilde uyarlanmış kontroller sağlar. ABS fonksiyonu, Enduro Pro sürüş modunda arka tekerlek üzerinde hala kapatılabilir (sadece BMW F850GS ve BMW F850GS Adventure).

 

Daha önce olduğu gibi, tüm F serisi modeller sıvı soğutmalı, 853cc motorla F750GS’de 77 hp ve F850GS / Adventure modellerinde 95 hp olacak.

BMW, tüm yeni modellerin Eylül ayında bayilere gelmesi bekleniyor. Henüz resmi bir fiyatlandırma yapılmadı.

Yorum Ekle

1 Yorum

  • Otg bmw dedi ki:

    Selamlar, honda nc’den bmw gs 750’ye henüz geçmiş oldum. 1 saat üzerinde yolculuk yaptığımda ellerimin ilk üç parmağında bir elektriklenme hissi ile uyuşma hissi sardı, uzun süre geçmedi, sizede oluyor mu?
    Oturuş pozisyonum yüzünden olabilir. Alışma evresi olabilir diye bir öngörüm var, ne dersiniz olabilir mi?
    Diğer nc gidon yükseltme eklemiştim.. Bu şekilde sorun yaşayan var mı, ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları