Bir haftada IQ’nuzu yüzde 35 artırın!

0
809
IQ'nuzu artırın

Artık beynimizin nasıl bir güce sahip olduğunu biliyoruz ve bu gücü kullanmakla ilgili onlarca öğreti ve bilimsel veri var elimizde…

Beynin herhangi bir kas gibi olduğunu ve egzersizlerle güçlenebileceğini öne süren İskoçya’daki Edinburgh Üniversitesi’nin Biyomedikal Bölümü’nden Prof. Mark Lythgoe’nin 1 hafta süren programı BBC’de yayınlandı.

Programa katılan 100 kişinin IQ’larında, yüzde 40 oranına varan artış görüldü ve bu artış katılımcıların program öncesi girdikleri testle, programdan sonraki test sonuçları karşılaştırıldı.

İşte bir haftalık o program:

Pazartesi: Akşam yemeğinde yağlı balık yiyin. İşe ya yürüyerek ya bisikletle ya da daha önce kullanmadığınız bir araçla gidin. Motor burada işi görür hemde kan akışını hızlandırır.

Salı: Sözlükten bilmediğiniz sözcükleri öğrenin. Google translate burada iş görebilir hatta çeviri yaparak bakarsanız yabancı dil öğrenme kapasitenizi de artırabilirsiniz. Ve bunları günlük konuşmanızda kullanmaya çalışın.

Çarşamba: Yoga, pilates ya da meditasyon derslerine katılın. BUnlar yoksa yürüyüş yaparken hafif müzik dinleyin. Daha önce tanımadığınız bir insanla konuşun. Soayal medya canavarı iseniz akılcı tartışmalara katılın ama birebir konuşmak daha iyidir.

Perşembe: İşe daha önce kullanmadığınız bir yoldan gidin (motor kullanın adrenalini artırır. Televizyondaki ciddi bilgi programlarını izleyin.

Cuma: Alkol ve kafein tüketmekten kaçının. Sabah kahve yerine enerji verecek bir içecek için, içinde şekeri olmasın meyve suyunu tercih edin. Alışverişe çıkarken listeyi ezberlemeye çalışın.

Cumartesi: Dişinizi diğer elinizle fırçalayın. Ve gözünüzü kapatarak duş alın, bu biraz dengenizi bozacaktır, dikkat düşmeyin.

Pazar: Sabah saatlerinde bulmaca çözün. Ve kısa yürüyüşe çıkın çok kısa olmazsa fazla kilolarda da kurtulabilirsiniz.

 

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here