satılık motosikletler

Bianchi, ABD’de şehir, dağ ve trek sever sürücüleri için yeni elektrikli bisikletleri piyasaya sürdü

Bianchi, ABD’de şehir, dağ ve trek sever sürücüleri için yeni elektrikli bisikletleri piyasaya sürdü

Bianchi’nin popüler elektrikli bisiklet serisi, şirket en son modellerini Kuzey Amerika pazarına getirmeye çalışırken Amerika’nın tamamına yaymak için geliyor.

Bianchi ABD’nin CEO’su Pat Hus, geçtiğimiz günlerde California, Tustin’deki Marconi Otomotiv Müzesi’nde bir dizi yeni modeli tanıttı.

Etkinlik, ürünlerini AB’de ilk kez sunmasının ardından İtalyan şirketin Kuzey Amerika pazar payını artırmaya yönelik koordineli bir çabanın parçası olarak gerçekleşti.

Etkinlikte tanıtılan modeller arasında elektrikli dağ bisikletleri, tur e-bisikletleri ve şehir e-bisikletleri yer aldı.

Bianchi, Avrupa’nın önde gelen elektrikli bisiklet üreticilerinin çoğu tarafından benimsenen bir hareket olan motor ve akü sistemlerinin tedarikçisi olarak Bosch’a bağlı kaldı.

Ancak diğer üreticilerin çoğundan farklı olarak Bianchi, benzersiz yeniliklerini sergileyerek tek başına ayakta kalabileceğini umuyor.

Bianchi’nin FX Tipi elektrikli dağ bisikletleri, dökme alüminyum çerçevelere ve 29 inç jantlara sahiptir. Bosch orta tahrikli motorları 32 km/sa hıza ulaşır, yani bu modeller, ABD yollarında en yaygın olarak izin verilen e-bisikletler olan 1. sınıf e-bisikletler olarak belirlenir.

İlginç bir şekilde, FX Tipi çerçeveler, doğrudan çerçeveye yerleştirilmiş LED aydınlatmayı birleştirir – bu, yalnızca birkaç off-road e-bisikletinde görmeye başladığımız bir hareket . Bu tür entegre aydınlatma, şehir bisikleti çerçevelerinde çok daha yaygındır.

Bianchi’nin T Tipi touring elektrikli bisikletleri, 45 km/s maksimum hızlarıyla adımlarında biraz daha fazla morale sahip. Bu yüksek hızlar, Bosch’un ABD e-bisiklet yasaları kapsamında izin verilen en yüksek hızlardan yararlanan Sınıf 3 dereceli elektrik motorları tarafından gerçekleştirilebilir. Touring e-bisikletleri genellikle hem yolda hem de arazide kullanılır. Yolda çalıştırıldığında daha yüksek hızlar, bisikletlerin banliyö rollerinde mükemmel olmasına yardımcı olurken, yine de arazi sürüşü için kullanışlılık sunar.

Dahil edilen bir süspansiyonlu sele direğinin yanı sıra entegre bir raf ve yan çanta, bisikletleri paket tipi taşımaya daha da uygun hale getirir.

Son olarak, Bianchi’nin C Tipi, T tipine benzer özellikler sunar, ancak montajı ve sökülmesi daha kolay olan daha kademeli bir çerçeve içerir. Bu arka raf yükseğe yüklendiğinde, basamaklı çerçeve, hantal bir e-bisiklete binmeyi ve inmeyi çok daha kolay hale getirebilir.

C Tipi ayrıca geriye doğru eğimli gidonları sayesinde daha rahat ve dik bir sürüş pozisyonu sunar. Bu, şehir sürücülerinin yola ve etraflarındaki olası tehlikelere ilişkin daha iyi bir bakış açısı kazanmalarına yardımcı olur.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Bianchi’nin e-Omnia e-bisiklet serisi ucuz olmayacak. C, T ve FX Type modellerinin ABD’de sırasıyla 5.700$, 6.000$ ve 7.500$’a perakende satış yapması bekleniyor.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir