Benzinin litre fiyatında 21 kuruş artış olacak

by motosiklet
1 ay ago
118 Views

Benzinin litre fiyatında 21 kuruş artış olacak. Bu gece yarısı ile yapılacak artışın 21 kuruş olarak pompaya yansıyacağı belirtiliyor.

Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması nasıl oluyor?

Tüm akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de içinde olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şehirlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ilkan

Dünya’da düştü bizde de düştü ama yeteri kadar değil, bence 3 tl kadar olmalıydı ama olamadı şimdi eski seviyesine tekrar çıkıyor. Yazık.

alisınav

Bence artık elektrili modellere geçme zamanı geldi, birileri yeniden bu fiyatları yukarı çıkartmaya çalışıyor. Elin arabı oturduğu yerden milyarder oluyor. Olmasınlar, elin amerikalısını zengin ediyoruz. Shell, bp, mobil filan Dünya’da olanı çıakrtıp satıyor, yakıt güneş enerjisi olursa bu leş şirketler biter bizde doğru düzgün bir Dünya düzenine döneriz. Zenginin fakiri ezdiği, güçlünün silahlandırıp normal insanların üstüne salındığı bir ortamdan kurtuluruz.

Benzin zammından buraya nasıl geldiğini anlamadım ama durum bu, yakında düzelmesi dileğiyle