Benzin 2 TL İnecek!

benzin-zam-2022

Petrolün fiyatı Ağustos’tan bu yana ilk kez varil başına 69 doların altına düşerken, Türkiye’de ki etkisi ile benzin ve motorin fiyatlarının düşmesi bekleniyor. Brent tipi ham petrolün şubat vadeli işlemleri yüzde 5.46 düşerek varil başına 69.23 dolar, WTI tipi ham petrolün ocak vadeli işlemlerde yüzde 5.4 düşerek 66.15 dolara gerilemesinin etkisi indirim olarak yansıyacak.

Epgis’den dün yapılan açıklama ilk indirimin pompaya yansıdığını doğruladı.

epgis sendika twitter

İndirimde etkisi olan Omicron etkisi Koronavirüsün yeni varyantından daha tehlikeli olduğunun kanıtlanması durumunda dünya genelinde yeni kısıtlamalar uygulanacağını belirten bilim adamları, kaçınılmaz olarak küresel petrol talebini azaltacağı, OPEC+ ülkelerinin ocak ayında petrol üretimini durdurabileceğini belirttiler.

Dolar kurunda yükselişlerden dolayı petrol fiyatlarındaki düşüşler, büyük indirim etkisi olarak pompa fiyatlarına yansımadığından, gerileme olması durumunda 2 TL kadar benzin indirimi olacağını belirtiyorlar.

 

Yorum Ekle

2 yorum

misafir  -  Ara 2, 2021 / 6:12 pm

motorinin 2tl lere ineceği haberi kasıtlı olarak algı yaratma için yapılıyor gibi..10 tl lere varan motorinin fiyatı ve doların 14-15 tl lere doğru gidişi gerçeği ortadayken bu haberlerin gerçekle hiç bir ilgisi yoktur..

Cevapla
motosiklet  -  Ara 3, 2021 / 9:16 am

Evet bizce de bu şekilde bir haber verilmiş, ama gerçekle alakası yok gibi duruyor. ensonhaber sitesinden alıntıdır.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok