satılık motosikletler

Benzin 10 liraya yaklaştı, kuyruklar uzadı

benzin kuyruğu

Benzin 10 liraya yaklaşınca dün gece kuyruklar uzadıkça uzadı. Depoda 50 tl’lik tasarruf için benzin istasyonuna giden araçlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Zam sonrası Ankara’da ortalama 8,77 liradan satılan motorinin litre fiyatı 9,83 lira oldu. Motorinin litresi İstanbul’da 8,71 liradan 9,77 liraya, İzmir’de 8,79 liradan 9,85 liraya çıktı.

LPG’nin litre fiyatı da Ankara’da ortalama 7,40 liradan 8,05 liraya, İstanbul’da ortalama 7,35 liradan 8 liraya ve İzmir’de 7,23 liradan 7,88 liraya yükseldi.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebilir.

Zam haberinin duyulmasının ardından vatandaşlar akaryakıt istasyonlarına akın etti. 55 litrelik bir depoyu zam öncesinde fulleyerek yaklaşık 50 – 55 lira arasında avantaj sağlamak isteyen otomobil sahipleri gece yarısı öncesinde akaryakıt bayileri önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Arabalarda depo başına 50 tl kadar kar etmenin uğruna benzin kuyruğunda saatlerce bekleyenlerin videoları ise sosyal medyada […]

Cevapla

[…] gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine 90 kuruş indirim bekleniyor. Benzin geçen hafta 1 liranın üzerinde zam yapılmıştı. Şimdi ise indirim […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir