Benelli Leoncino 500 Sport

0
1090

Benelli’nin scrambler’ının sportif versiyonu yola çıktı. Tasarımına, özelliklerine ve daha fazlasına bir bakış atalım!

Benelli, müşterinin özel gereksinimlerini karşılayan birden fazla ürünün piyasaya sürülmesi fikrini benimsedi. Bununla birlikte, bunun uygun maliyetli bir şekilde yapılması için, çok sayıda motor seçeneği ile donatılabilen modüler bir platform geliştirmeye ve kullanmaya gitti.

Efsanevi İtalyan motosiklet üreticisi, 2018-19 için yeni motosiklet serisinin modüler platformlara dayandığını söyledi. Benelli Leoncino 500 Spor ilk 2017 EICMA da prototip olarak çıktı. Gelecek sene ilk kez Hindistan’da piyasaya sürülecek olsa da, şimdi Leoncino’nun ne gibi özelliklerle donatılacağını öğrenelim.

Tasarım özellikleri, Benelli Leoncino 500 Sport

Leoncino Sport, kubbe şeklindeki bir ek ile güzelce kaplanmış bir LED far ile donatılmıştır. Motosikletin dinamik görüntüsünü tamamlamak için, klipsli gidonları, arka koltuk başlığını, radyatör muhafazasını ve sportif çift namlulu susturucuyu eklemişler. Arkaya bakıldığında kuyruk, standart kardeşinden daha kompakt ve daha şık görünüyor. Benelli, klasik yarış motosikletlerinden farklı şekilde yeniden yorumladı ve bir kilit ile küçük bir yardımcı kutu ekledi. Renk şeması, tekerlekler, tank, ön ve arka kaporta üzerinde gümüş bir taban ve fosfor sarısı renkleriyle Husqvarna motosikletlerinden ilham almış gibi görünüyor.

Motor, Benelli Leoncino 500 Sport

Leoncino 500 Sport’un kalbinde standart versiyon olarak aynı inline ikiz yakıt enjeksiyonlu, sıvı soğutmalı motoru bulunuyor. 8500 rpm’de 48.6PS güç ve 6000 rpm’de 46 Nm tepe tork pompalıyor. 6 ileri vitesli şanzıman, arka tekerleklere zincir tahrik ile güç aktarır.

Leoncino 500 Sport, ön tarafında ayarlanabilir 50mm baş aşağı çatal ve ön yükleme ve geri tepme ayarlı bir arka monoshock ile bir çelik boru kafes çerçeve kullanır.

Frenleme görevleri, dört pistonlu radyal olarak monte edilmiş kaliperler ön ve arkada 260mm disk ve tek pistonlu kaliper ile ikiz 320mm diskler tarafından ele alınmaktadır. Ek olarak, standart olarak çift kanallı ABS de var.

Fiyat

Benelli Leoncino 500 Sport’dan: Ne Beklemeli

Standart Benelli Leoncino’nun 37.000 tl civarında fiyatlandırılması bekleniyor. Vergiler hariç tutulmuştur. Yurtdışı fiyatını belirlenmiş gibi görünüyor, ülkemize geldiğinde ise vergi, ötv gibi ek fiyatlandırma ile fiyat yükselebilir. Leoncino 500 Sport, Royal Enfield Continental GT 650 ve Harley-Davidson Street Rod gibikendi segmentine yakın modellerle yarışacaktır.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here