Giriş Yap
Benelli Imperiale 400

Royal Enfield, 2019’un sonuna kadar burada başlatılacak ve standart olarak çift kanallı ABS ile sunulacak.

Klasik görünümlü motosikletleri ile Royal Enfield, segmenti yıllardır tutarlı satış rakamlarıyla yönetiyor. Benelli, yeni bir ürün için bu segmentte hala bir yeri olduğunu ve İtalyan zarafetiyle retro motosikletten daha iyi anladığını göstermek istiyor. 2019’un sonuna kadar Imperiale 400 ve Imperiale 530’u piyasaya sürecek.

Tasarım ve özellikleri :

1950’lerde, Benelli’nin kurucularından biri, Imperiale adı verilen 125cc’lik bir motosiklet üreten MotoBi adlı bir şirketti. Yeni Benelli Imperiale 400, benzer hatlarda tasarlandı. Yuvarlak farlı klasik oranlar, dijital girişli çift bölmeli analog gösterge paneli, bölünmüş koltuklar, krom çamurluklarla metal kaporta. Sürüş pozisyonu diktir ve uzun mesafeli sürüş için de rahattır. Sürücü koltuğu daha fazla rahatlık sağlamak için yayılmıştır. Benelli’nin, motosikletin pratikliğini ve dönüş yeteneğini daha da artıran bir seçenek olarak deri pannieri sunmasıdır. Çalıştırma, ABS düğmesi ve tehlike lambası düğmesi de vardır.

Güç Aktarım:

Imperiale 400’e güç veren 373.5cc tek silindirli hava soğutmalı bir SOHC motordur. 5500 devirde 19,7 PS güç ve 3500 devirde 28 Nm tork üretir. İlginç bir şekilde, Royal Enfield Classic 350, rakibine göre daha büyük, yakıt enjeksiyonlu bir motora sahip olmasına rağmen, Imperiale klasik ile neredeyse aynı miktarda güç sağlar, ancak 250rpm daha yüksektir. Pik – tork, her iki motosiklet için de aynıdır, ancak Imperiale’de 500rpm daha yüksektir. Imperiale’in motoru, bir zincir tahrikine bağlı 5 vitesli bir şanzımanla eşleştirilmiş.

Imperiale 400, çelik bir çift kızak çerçevesi üzerine kurulmuş ve 41mm teleskopik ön çatal ve arkada ikiz amortisörler üzerinde oturuyor. Ön süspansiyon, 110mm’lik bir sürüş sunuyor, arka süspansiyon ise 65 mm. Frenleme ise, çift kanallı ABS’li, 300mm’lik bir ön disk ve 240mm’lik bir arka disk tarafından gerçekleştirilir. 19 inçlik ön ve 18 inçlik arka kollu jantlar (alüminyum jantlı) Çin yapımı Cordial lastiklerle donatılmış. Bu lastiklerin sırt desenine bakarsanız, Royal Enfield 650 twins’in kullandığı Pirelli Phantom Sportscomp lastiklerine çok benziyor.

Fiyatlandırma ve diğer detaylar:

Imperiale 400, 200 kg kuru ağırlığa sahip! Sadece 12 litrelik bir yakıt deposuyla, dönüş yetenekleri de biraz sınırlıdır. Yukarıdayken, 780mm’lik koltuk yüksekliğinin en kısa sürücüler bile rahat kullanır.

Imperiale 400, esas olarak Royal Enfield Classic ve Thunderbird 350 serisine ve UM Renegade Commando serisine rakip olacaktır. Fiyatı ise 45.000 bin tl seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok