Giriş Yap
Benelli, ‘Dong’ adlı yeni elektrikli scooter’ı piyasaya sürdü

benelli dong

Benelli, ‘Dong’ adlı yeni elektrikli scooter’ı piyasaya sürdü

Piyasadaki çok sayıda küçük ve hafif elektrikli scooter bize bir şey öğrettiyse, bu boyutun önemi yok – onu nasıl kullandığınız önemli. Bizce fiyatıda önemli ama parça bolluğu ve iş görmesi birinci plan olmalıdır.

Yamaha ve Honda gibi şirketlerin her biri kendi küçük elektrikli scooter’larıyla piyasaya çıktı , ancak Benelli Dong tamamen yeni bir tasarım yönünü benimsemiş görünüyor.

İtalyan motosiklet şirketi Benelli (şimdi Çinli ana şirket Geely’ye ait olsa da) Dong’u hafif bir şehir içi modeli olarak tasarladı.

benelli dong 6

Küçük formatlı elektrikli scooter ve motosikletler, Asya pazarlarında giderek daha yaygın hale geliyor. Tromox Mino , komik derecede küçük bir tasarım kullanıyor.

Tek taraflı bir arka salıncak kolunda 1.200 W’lık bir göbek motoru içeren teknik özellikleri hakkında yazılacak pek bir şey yok. Koltuğun altında 1.56 kWh kapasiteye sahip çıkarılabilir bir 60V 26Ah lityum iyon pil de var.

Ancak bu , Batı’daki tipik bir elektrikli bisikletin gücünün ve pil kapasitesinin yaklaşık iki katı.

Şirket, pili yaklaşık 60 km (36 mil) menzil ve mesafe için değerlendiriyor. Uzun yolculuklar için bu pek bir şey değil, ancak çoğu şehirli sürücünün şehir içindeki işleri için bundan fazlasına ihtiyacı olmayacaktır.

Dong’un 45 km / sa (28 mil / sa) azami hızı, M sınıfı ehliyet ile kullanılaibleceği ve özel bir motosiklet lisansı gerektirmediği için gerçekten mükemmel olacaktır.

benelli dong 8

74 kg (163 lb) Dong, tipik ucuz scooter tasarımından uzaklaşıyor, bunun yerine tekrarlayan scooter tasarımları denizinde hoş bir güncelleme olan yüzen bir arka tarafı tercih ediyor.

Endonezya’daki ilk pazarında Dong, Rp’de fiyatlandırılıyor. 36.900.000 (2.545 ABD Doları).

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok