Benelli BJ400J

Benelli BJ400J

Benelli BJ400J – Benelli markalı motosikletlerin üretiminden sorumlu şirket olan QJ Motor, bu sefer seyahat odaklı, 400cc paralel çift motorlu bir makine şeklinde başka bir model çıkardı.

Söz konusu motosiklet polis aksesuarlarıyla tasvir edilmiş.

Bu nedenle gelecek olan bu model ya seyahat odaklı bir motosiklet ya da polise özel bir filo motosikleti olabilir. Ne olursa olsun, bu motosiklet üretime geçerse, son zamanlarda artan popülaritesi görülen bir segment olan küçük deplasmanlı seyahat motosikletlerinin seçimine kesinlikle katkıda bulunacaktır.

Benelli bu yeni gezi motosikletini BJ400J olarak adlandırıyor ve henüz resmi özellikler açıklanmasa da İtalyan motosiklet yayını Motociclismo, bu motosikletin neler içerdiğine dair bir iç güdüye sahip.

Motordan başlayalım.

Benelli’nin paralel ikiz motorları, şu anda mevcut olan diğer paralel ikiz motorlara benzememeleri açısından çok başkadır. Bunun nedeni, motora büyük tek silindirli bir motorun mekanik dengesini ve düşük torku sağlayan 360 derecelik krank milidir. Motociclismo, yeni BJ400J’deki motorun, Avrupa’da oldukça popüler olan, ancak Euro 5 standartlarına uymadığı için üretilmemesi gereken bir motosiklet olan BN302S‘de bulunan Benelli’nin mevcut motorunun bir evrimi olduğunu öne sürüyor.

Benelli BJ400J

Tüm bunlarla birlikte, BJ400J‘de bulunan yeni motor, eski motorun 65 x 45.2 mm’sine kıyasla 70 x 52 mm daha fazla iç çap ve strok elde ediyor. Bu kesinlikle daha fazla güç, yaklaşık 44.9 kadar küçük olup sonuçlanacak ve performans açısından bugünün 400-ish cc sınıfının orta sahasına tam olarak oturacaktır. İlginç olan, yeni BJ400J’deki çerçevenin önceki modelle neredeyse aynı olması. Bu, Benelli’nin bu platformdaki konfigürasyonları karıştırıp eşleştirmesinin inanılmaz derecede kolay olacağı anlamına geliyor. Belki de B402S adlı çıplak bir versiyon yakında ortaya çıkabilir? Belki de TRK 402 şeklinde giriş seviyesi bir macera motosikleti olacaktır?

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol