Bellwether’in muhteşem Volar eVTOL’u alçak uçuş testlerine başladı

volar auto future

Bellwether Industries, çarpıcı Volar eVTOL‘sinin versiyon bir prototipini yaptı ve uçurdu. Görüntüleri yayınlamaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar gördüğümüz en ilerici fütürist tasarım, bilim kurgunun bile hayal etmeye cesaret edemediği bir ütopya için uçan bir hiper araba.

volar auto future
volar auto future

Çizgiler zarif, hatta şehvetli. Profil jilet gibi keskin. Eğimli köpekbalığı görünüşlü bir göğüs kafesine sahip. Kuyruk yüzgeçlerinin kalın v’si bir savaş uçağını andırıyor.

volar auto
volar auto

Volar, söyleyebileceğimiz kadarıyla, görüntüsü bir şekilde büyük bir multikopter gibi görünüyor. Kanallı fanlar şeklindeki elektrikli tahrik sistemi, tüm bu görkemli karoser tarafından gözden gizlenmiştir. Bu görüntülerden birkaçı, sabit ve yalpalama itiş gücünden yoksun görünen yalnızca dört tahrik ünitesi olduğunu gösteriyor. Bu kanalların her biri eş eksenli olarak monte edilmiş birden fazla fan içermiyor gibi görünüyor.

İki koltuklu bir araca benziyor ve gerçekten de bu, az önce uçurulan prototipin maket konfigürasyonu. Bellwether, bunu şehir içi seyahat için özel bir uçak olarak satmaya hevesli görünüyor, ancak eVTOL.com’dan Jen Nevans‘a son tasarımın dört ila beş koltuğa sahip olacağını ve bu ilavenin onu yaklaşık 3,2 m (10,5 ft) genişliğinde olacağını söyledi.

volar-bike
volar-bike

Ekip ayrıca 220 km/sa (135 mph) civarında en yüksek hızları ve 60-90 dakikalık bir dayanıklılık hedeflediğini söyledi. Görünüşe göre, nihai araç aynı zamanda bir saatlik pil ve herkes dahil olmak üzere maksimum 600 kg (1.320 lb) kalkış ağırlığı  yapıyor. Bu nedenle, 2028’de, Bellwether bu şeyi özel bir jet fiyatına pazarlamak istediğini söylediğinde, siz ve yolcularınız, uçmaya hazır olmak için şimdiden diyet yapmaya başlasanız iyi olur.

volar-bike 2028
volar-bike 2028

 

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başka Yazı Yok