Beklenenden Daha İyi Çıktı

easyrider_vn2

İlk bakışta V tipi motor türleri onu kullananlar açısından pek parlak gözükmüyordu. Ancak kullanımı sırasında bu tip model araçların hiç fena sayılmayacak bir performans sergilediği bu motor sahasında hayatta kalma hikayesi motor kullanıcılarında ilgisini topladı.

V tipi motorlar
V tipi motorlar

Beklenenden Daha İyi Çıktı

Her ne kadar bu tip modeller ilk zamanlarda sıradan gözükse de sürücülerine parlak bir sürpriz hazırlayıp kendi üretim hikayesinde ‘fırlama’ bir finale doğru ilerlerken, bir yandan da motor sektörünün klişelerini deşifre etmeye soyunuyordu.

Çünkü her ne kadar motor kullanım hikayeleri karşı taraf tarafından bize aktarıldığı sırada verdiği duygu sadece onun deneyiminden yana olsa da burada önemli olan deneyimin aynı zamanda motor kullanıcısına kattığı bilgidir. Bir işi iştirak ederken de en önemli iki unsurdur deneyim ve bilgi. Dolayısıyla hiçbir zaman bu tip yaşama dair unsurlara motor gibi bir araç üzerinden de ulaşabiliniceğine şaşırmayın.

V tipi motorlar
V tipi motorlar

Dolayısıyla motor eleştirmenleri bu bağlamda V tipi motor modellerinin hiçbir sürprizine kayıtsız kalmadılar. O dönemlerdde yıllarca yazıp çizdiler. Bu noktada artık rahatlıkla ‘V tipi’ diye bir etiketten söz edebiliriz. Fakat günümüze bakacak olursak pek tabii artık V tipi motor türleri üzerine yazıp çizmenin herhangi bir heyecanı kalmadığını rahatlıkla söylememiz mümkündür. Artık sade o tipin iflah olmaz meraklıları bu tip şeyleri takip etmekte. Bu da çok normal.

V tipi motorlar
V tipi motorlar

Nitekim bu tip insanlar kendilerince bir geleneği sürdürmektedirler. Dolayısıyla onların takip etmekte olduğu bu geçmiş olayları günümüzde de sürdürmeleri hiçbir zaman demode bir şeymiş gibi gözükmemeli. Çünkü bir yerde bu durum artık gelenekten ziyade kişinin kendisiyle içselleştirdiği bir durum halini almakta. Peki V tipi motor modellerinden sonra ne oldu? Neler değişti? Bakış açıları nereye doğru yöneldi? Bir dönem etkisi eski kara filmleri andıran V tipi motor modellerinin belleği ilginç şekilde irdeleyen hikayesi eleştirmenlerden azımsanmayacak ilgi gördü.

Bu modeli ciddiye almayıp kaçıranlarsa pişman oldular. Esasında bu durumu şimdilerde popüler olan motor tipleri için de söylemek mümkündür. Zira her geçen gün değişip ve gelişmekte olan üretimlerin yansımaları üzerimizde dolanmaktadır.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol