Bartın Yolu Maceram

by Ümit cengiz
5 sene ago
104 Views

Uzun yolu benim gibi BMW f650 ile sevenler için tavsiye edeceğim uzun ve zahmetli bir seyahat önerim var. Altınızdaki motosikletin ne olduğundan daha çok gideceğiniz yolun ve zihninizde kurgulamış olduğunuz seyahatin güzelliği, sizi yol boyunca zevkli bir maceranın içine atmaya yetecektir.

Bartın Yolu Maceram

bartın safranbolu

bartın safranbolu

Kuzeybatı Karadenizin güzel şehirlerinden biri olan Karabük-Safranbolu ilçesinden çıkmış olduğum motosiklet seyahati ile Bartın iline uzanan zor gibi görünse de F650 ile zevk aldığınızı kesinlikle hissedeceğiniz bir yolculuk diyebilirim.

Safranbolu_arasta

Safranbolu_arasta

Eğer meraklılarınız varsa ya da Yolunuz düşerse Safranbolu-Bartın yolu, tabiri yerindeyse yılan gibi kıvrılan ve sürekli bir deniz seviyesine eğilim gösteren engebeli bir yol. Bu yolda yolculuk ederken sık orman ağaçları yolunuzu süslercesine güneşinizi yol boyu kapatıp, dikkatinizi yola vermenize yardımcı olacaktır.

Bartın

Bartın

Özellikle yolculuk esnasında yorulmak istemiyorsanız size tavsiyem, bu tarz engebeli ve viraj eğimli yollarda motosikletinizi kontra tekniği ile yatırarak sürmenizdir. Yolculuk esnasında Bartın sınırına yakın olan Ovacuma ilçesi yakınlarında daha da rahat seyir halinde olabileceğinizden emin olun. Çünkü yol o bölgede birkaç kilometre kadar düzlük halinde seyreder. Yol boyunca önünüze hayvan ya da insan gibi dikkat dağıtacak ya da kazaya sebebiyet verecek şeylerle nadiren karşılaşacağınızı söyleyebilirim.

bartin_amasra_sahil

bartin_amasra_sahil

Bu yolculuk sonunda Bartın İnkumu’na giriş yaptığınızda şehri ve denizi kuşbakışı edasıyla izleme fırsatı bulacak, hatta bir an gökyüzünde motosikletinizle uçuyor olabileceğinizi hayal edeceksiniz.

Etiketler: , ,

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Deniz Türker

Bilgi gerekirse yazabilirim

Yurdaer Yiğit

Ek bilgi için email göndersem bakar mısınız