Bajaj EV Modellerini Genişletmeye Hazırlanıyor

Bajaj, EV Modellerini Genişletmeye Hazırlanıyor
facebook motosiklet grubu

Yakında popüler Bajaj Chetak scooter’ı temel alan daha hafif elektrikli iki tekerlekli araçları geliyor.

Bajaj EV Modellerini Genişletmeye Hazırlanıyor

Hintli motosiklet üreticileri, son yıllarda tamamen elektrikli modelleri piyasaya sürmek için çabalıyor. Bu, hükümetin üreticilere özel olarak sunduğu yeni teşvik ve indirimlerin ardından geliyor. Bu nedenle, her şekil ve boyuttaki elektrikli iki tekerlekli araçlar yayılıyor.

İlginç bir şekilde, ülkenin en büyük motosiklet üreticilerinden biri olan Bajaj, elektrikli iki tekerlekli araçların piyasaya sürülmesi söz konusu olduğunda işleri ağırdan alıyor gibi görünüyor. Marka daha önce Chetak elektrikli scooter‘ı piyasaya sürdü ve aslında serisinde elektrikli scooter bulunan ilk üreticilerden biriydi. Ancak, daha genç şirketlerden gelen daha değerli rekabet, dikkatleri Chetak’tan almış görünüyor.

Tüm söylenenlere göre, Bajaj’ın önümüzdeki yıllarda elektrikli araç yelpazesini genişletmek istediği söylendiği için, bunların hepsi değişebilir. Hintli motosiklet yayını BikeWale tarafından hazırlanan bir rapor , şirketin düşük ve orta hız segmentlerinde yeni EV’leri piyasaya sürmesinin beklendiğini belirtiyor. Bu, Bajaj’dan daha fazla e-mobilite ürününün kesinlikle yolda olduğu, muhtemelen denenmiş ve test edilmiş elektrikli scooter formülüne oldukça benzeyeceği anlamına geliyor.

Ayrıca Bajaj, birkaç yıl önce yatırım yaptığı elektrikli araç şirketi Yulu ile güçlerini birleştirdi. Bununla birlikte, Bajaj’dan nelerin geldiğine dair henüz herhangi bir ayrıntı yok, ancak yaklaşmakta olan scooter’ın Chetak’a dayanması muhtemel. Bu noktada, Pierer Mobility Group bünyesindeki İsveçli şirket elektrikli scooter’ı geliştirmek için Hintli otomobil devinin yardımını aradığından, yaklaşmakta olan Husqvarna Vektorr elektrikli scooter’ın da Bajaj Chetak’ı temel alacağını düşünüyoruz.

Yorum Ekle

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol