Aydın Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

by motosiklet
1 hafta ago
117 Views

En Uygun Motosiklet Kasko Fiyatları

Aydın Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Merhaba değerli okurlarımız bu rehberimiz de sizlere Aydın’da kalınacak yerler, nerelere gidilir ve ne zaman gidilir başlıklarını derledik. Umarım beğenirsiniz.

Aydın’da Nereler Gezilir?

Bafa Gölü : Önceden deniz olan bu yer Büyük Menderes ırmağının getirdiği alüvyonlar körfezi durdurarak bugünkü haline getirmiştir. Göl üzerin de küçük adacıklar bulunmaktadır.

didim

Didim : Didim ilçesine gitmediyseniz bile en az 1 kere duymuşsunuzdur. Turistlerin en çok tatil amaçlı gittiği ilçelerden birisidir. Bu ilgiyle beraber restorantlar, cafeler, plajlar ve gece mekanları oldukça fazladır.

kusadasi

Kuşadası : Tarihine baktığımız da kim tarafından ne zaman kurulduğu bilinmemektedir. Turistik açıdan da oldukça gelişmiştir. Ayrıca Kuşadası belediyesinin ilçelerini geliştirmek ve turizme kazandırmak amacıyla birçok çalışmalara imza ettiği görülmektedir.

Arapapıştı Kanyonu

Arapapıştı Kanyonu : Kanyonları seviyorsanız bu Arapapıştı’ya gitmenizi mutlaka öneririz. Manzarası ve yüksekliği ile gidenleri mest etmektedir. Ayrıca konaklayabileceğiniz bungalov evler de bulunmakta.

Tralleis antik kenti

Tralleis antik kenti : Antik kentlere veya tarihsel kültüre merakınız varsa tralleis antik kentine gitmenizi tavsiye ederiz. Platoların orada olması temiz havası, suyuyla ve doğal güzellikleriyle Roma imparatorluğunun ilgisi çekerek yapılmış. Böyle mükemmel bir konumu varken bizim de ziyaret etmeden geçmemiz olmaz.

doganbey köyü

Doğanbey Köyü : Bildiğiniz bir köy ancak masallarda ki gibi bir köy. Köyün tüm sakinleri doğayla iç içe yaşamakta. Evlerin her yanında yeşillikler ve ağaçlar bulunmakta. Sabah orada uyandığınızı hayal edin. Camdan kafanızı çıkarıyorsunuz ve muhteşem bir koku eşliğinde kuş cıvıltıları..

Aydın’a Ne Zaman Gidilir? Aydın Gezi Rehberi – Gezilecek Yerler

Aydın en tercih edilen zamanı genellikle yaz aylarıdır. Bu yüzden tatilciler en fazla bu aylar da uğramaktadır. İlkbahar ayların da ortalama 16 derece bulurken Haziran, Temmuz ve Ağustos ayların da 25 dereceye kadar çıkmaktadır. Kış ayların da çok soğuk geçmemektedir. Aşırı yağışla birlikte ılık bir hava görülmektedir. Sizlere tavsiyemiz ilkbaharın başlamasıyla gitmeniz en doğru karar olabilir.

Aydın’da Nerede Konaklanır?

Aydın’da sahil boyunca konaklama imkanları artarken iç kesimde ise sahile göre çok daha az konaklama imkanı vardır. Aydın ilimizin sahil kesimlerinin daha çok ilgi çektiğini buradan anlayabilirsiniz. Peki sahil kesimlerinde ne gibi konaklama imkanları bulabilirsiniz? Sahil boyunca lüks oteller, butik oteller ve apart oteller bulmanız mümkündür. Her bütçeye uygun konaklama imkanı bulabilirsiniz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments