satılık motosikletler

Avustralyalı askerler 80 Km menzilli elektrikli bisikletleri keşif görevlerinde kullanmaya başladı

Avustralyalı askerler 80 Km menzilli elektrikli bisikletleri keşif görevlerinde kullanmaya başladı

Avustralyalı askerler 80 Km menzilli elektrikli bisikletleri keşif görevlerinde kullanmaya başladı.

Avustralyalı askerler, şimdi gizli keşif görevlerine odaklanarak askeri görevler için yüksek güçlü elektrikli bisikletlerin kullanımını test ediyor.

Queensland Atlı Piyade ile Hafif Süvari Alayı’ndan izciler şimdi yüksek güçlü e-bisikletleri test ediyor.

Sessizliği ve pedal sistemleri olmasını avantaj olarak görüyorlar.

Güçlü 6,2 kW motor sayesinde bu yüksek hızlar mümkün olduğu söyleniyor. E-bisikletler, birçok e-bisikletin geleneksel olarak orta tahrikli bir motora sahip olduğu, bisikletlerin alt braketine eklenmiş 9 vitesli bir şanzıman sayesinde pedal çevrilebilir olması ise artı değer taşıyor.

E-bisikletin tam modeli, Avustralya ordusu tarafından resmi olarak adlandırılmadı, ancak bunların Avustralyalı Stealth Electric Bikes şirketinin B-52 model e-bisikletleri olduğu açıkça görülüyor.

Avustralyalı askerler 80 Km menzilli elektrikli bisikletleri keşif görevlerinde kullanmaya başladı

51 kg (112 lb) e-bisikletler 2 kWh pil taşır ve daha düşük hızlarda da olsa tek bir şarjla 100 km’ye (60 mil) kadar olan mesafeler için derecelendirilmiştir. 50 km/sa (31 mph) hızda sadece 65 dB ses üretirler. Ayrıca bir kamyona veya başka bir askeri araçla daha kolay taşınabilirler ve hatta pilin bitmesi durumunda, pedal çevrilebilirler.

Bu tür şişman lastikli elektrikli bisikletler, düşük ağırlıkları ve sessiz çalışmaları ile birleştiğinde her türlü araziye uygun yeteneklerinin onları keşif kullanımı için ideal hale getirdi.

Norveç silahlı kuvvetleri , 2018 gibi erken bir tarihte sınır muhafız uygulamalarında şişman lastikli elektrikli bisikletleri test etmeye başladı.

Yeni Zelanda Savunma Kuvvetleri , devriye rolleri için motosikletleri kullanarak UBCO’nun elektrikli arazi bisikletlerini geçen yaz test etmeye başladı .

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir