Arai, ECE 22.06 Concept-XE

Arai, ECE 22.06 Concept-XE

Arai, ECE 22.06 Concept-XE

Arai, 2020’de vintage esintili kask pazarına giriş yaptı. Ducati Scrambler, Yamaha XSR900 ve Kawasaki Z900RS gibi popüler neo-retro modellerin teşvikiyle motosiklet donanımı üreticileri de nostaljik temaları benimsedi. Concept-X, Arai için bu boşluğu doldurdu, ancak gerçek Arai modasında, firma 2023’te kapağı iyileştirmenin bir yolunu buldu.

Avrupa’nın en son ECE 22.06 kask güvenlik düzenlemelerini karşılamak için Arai’nin nostaljik modelin eğik bir darbeden kaynaklanan dönme kuvvetlerine dayanabileceğini göstermesi gerekiyordu. Sonuç, Concept-XE oldu ve varyant, klasik ve çağdaş eşit parçalarla Arai’nin serisine katıldı.

Arai, ECE 22.06 Concept-XE

Markanın tescilli çevresel kayış takviyesi ve ticari marka R75 şekli (eğri yarıçapı 75 mm), Arai’nin katı koruma standartlarını koruyor.

Açıkta kalan bir VAS-VC kalkan sistemi, titiz üretici için karakter dışı görünebilir, ancak mekanizma eski görünümü yakalar. Aynı zamanda, kaskın pürüzsüz şeklini vurgulamak için vizör eksenini alçaltarak Arai’nin “Glancing Off” özelliğini de korur. Kalkanın kendisi, sürücüye Pinlock Max Vision donanımlı lens aracılığıyla net, sissiz bir görüş sağlar.

Sabit bir çene spoyleri, Pinlock eklentisinin sisle mücadele yeteneğini test edebilir, ancak havalandırma sistemi gelen havayı ayarlanabilir bir çene girişi ve vizörün üst kısmındaki iki alın girişi yoluyla gönderir. Arka hava çıkışları, temiz havayı kaskın havalandırma kanallarından çeker. Concept-XE, konforu en üst düzeye çıkarmak için çıkarılabilir/yıkanabilir antibakteriyel ve hipoalerjenik astar ile FCS yüz şekillendirici yanak pedlerini de sunar.

Ancak Arai’de koruma asla geri planda kalmıyor ve Concept-XE’nin beş yoğunluklu EPS köpüğü de bunu kanıtlıyor. Normal kullanımda, çift D çene kayışı tam oturmasını sağlarken, Acil Durum Serbest Bırakma Sistemi (ERS) müdahale ekiplerinin en zorlu koşullarda kaskı güvenli bir şekilde çıkarmasına yardımcı olur.

Arai, Concept-XE’yi XS-XXL boyutlarında ve aralığı bölen üç gövde boyutuyla sunar. XE altı grafik ve dört düz renkle gelecek, ancak Arai henüz kaskın fiyatını açıklamadı.

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Giriş Yap