satılık motosikletler

Aprilia, yeni Tuareg 660 ortasıklet macera modeli

Aprilia, yeni Tuareg 660 ortasıklet macera modeli

Bu segmentin tamamı, ağırlık ve kapasite bakımından, birçoğunun o kadar muazzam ve güçlü olduğu bir noktaya kadar gelişen tam macera makinelerinin durumuna karşı bir miktar karşı çıkmadır. Yumuşak yol sürüşü için yapılmış diğerleri gibi, örnek Yamaha Tenere 700 ve KTM Adventure 790 gibi motosikletler, ağırlığı ile zorlu yolları aşmak isteyen sürücülere hizmet etmek için ortaya çıkmıştı. 

Tuareg 660 ile Aprilia, 80’lerde benzer bir motosiklet tarzı için kullandığı bir model adını yeniden canlandırıyor. O zamanlar en büyük Tuareg, 46 beygir gücünde 562cc tekli, bir dizi Dakar tarzı yan plastik kullanıyor ve 148 kg (326 kb) kuru ağırlıkta bulunuyor. 90’ların ortalarında biraz eksantrik ve daha sokak odaklı Pegaso gibi lanse ediliyor.

Yeni Tuareg biraz daha ağır olacak. 187 kg’lık (412 lb) kuru ağırlık, orta ağırlıktaki çıplak bir motosikletin olmasını beklediğiniz yere ve Tenere 700 ile tam anlamıyla eşleşmesine neden oluyor. 

Yamaha ve KTM gibi, orta ağırlıktaki ADV spektrumunun daha zor ucuna doğru eğiliyor; BMW F850GS ve Triumph Tiger 900 her şeyi kabul iyi yol motosikletleri olabilir, ama gidişi daha kaba gibi görünüyor. Her iki ucunda da oldukça ciddi bir 240 mm  Kato ile süspansiyon hareketi eşleştirilmiş. Tüp çelik çerçeve tamamen yeni, depo 18 litre (4,76 gal) kadar ve tam renkli TFT gösterge paneli, IMU ile geliştirilmiş APRC elektronik sürüş yardımcılarının eksiksiz bir paketine sahip ve hız sabitleyici gibi zarif pratik eklemeler var.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir