satılık motosikletler

Aprilia Tuono 660, EICMA 2021’de tanıtıldı

Aprilia-Tuono-660-Factory

Aprilia Tuono 660 Factory, ile Tuono 660 serisine yeni bir donanım ekledi. Tuono 660 Factory olarak ilan edilen İtalyan orta ağırlıklı motosiklet serisinin bu amiral gemisi çeşidi, mevcut modellerden daha yüksek özellikli donanıma sahip. Ayrıca standart Touno 660’tan daha hafif bir ağırlığa sahiptir.

Örneğin, yeni Tuono 660 Factory’deki süspansiyon kurulumu, 41 mm Kayaba ön çatalları ve bir Sachs arka mono-şokunu içerir – her ikisi de sıkıştırma, geri tepme sönümlemesi ve yay ön yükü için ayarlanabilir. Factory varyantı ayrıca, toplam ağırlığı neredeyse iki kilogram azaltmasına yardımcı olan ve ona nispeten daha iyi bir güç-ağırlık oranı sağlayan hafif bir lityum pil alır.

Mekanik özellikler 660 cc, çift silindirli, sıvı soğutmalı motoru koruyor, ancak Fabrika varyantındaki güç çıkışı, standart Tuono 660’taki 93,7 hp’ye kıyasla 98,6 hp’de bulunuyor. En yüksek tork çıkışı 67 Nm’de değişmeden kalıyor.

2022-aprilia-tuono-660

Tuono 660 Fabrikasındaki sürücü yardımcıları, altı eksenli bir atalet platformuyla çalışan eksiksiz bir APRC elektronik kontrol paketi içerir. Motosiklet, viraj alma ABS, çekiş kontrolü, tekerlek kontrolü, hız sabitleyici, çift yönlü hızlı vites değiştirici, motor freni kontrolü ve seçilebilir motor haritalarına sahiptir. Standart Tuono 660’a benzer şekilde, Factory varyantı beş özelleştirilebilir sürüş moduna sahip.

aprilia-tuono-660

Tuono 660 Factory’deki diğer değişiklikler arasında Factory Dark grafikleri ve tek koltuklu arka kaporta yer alıyor. Kuyruk kaplaması siyah ve kırmızı renkte olup, yolcu koltuğu ve ayaklıklarla birlikte standart olarak sunulmaktadır.

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir