Aprilia Tuono 660, 2022

Aprilia-Tuono-660-Factory

Aprilia, Tuono 660‘ı 2021’de tanıttığında, yeni çıplak motosiklet formunun çoğunu RS 660 spor motosikletine borçluydu. Bununla birlikte, İtalya, Noale fabrikası, boyunduruk monteli klipsleri gidonlarla değiştirdi, ön kaporta ve kaportayı traş etti ve 659cc paralel-İkiz’i sokak görevi için yeniden ayarladı. 2022 Aprilia Tuono 660 Fabrikası, kanyonları pisti sevdiği kadar sürmekten de keyif alan sürücüler için çıplak bisiklet konforunu sportif motosikletlere yakışır performansla bir araya getiriyor.

Temel model Tuono 660, geri tepme sönümleme ve ön yük ayarlı bir KYB 41 mm ters çatal ve KYB şokuna sahiptir. Yeni Factory çeşidi, KYB çatalı için tam ayarlanabilirlik ve yağ deposu donanımlı bir Sachs şoku ile çıtayı yükseltiyor. Her ikisi de geri tepme sönümleme ve ön yükleme ayarlarına ek olarak sıkıştırma ayarları sunarak kullanıcıların Tuono 660 Factory sürüş tarzlarına ve mevcut koşullara uyarlamalarına olanak tanır.

Aprilia, yeni askılarla birlikte sıvı soğutmalı, 659cc paralel Twin’i 16 dişli pinyon dişlisi ile geliştirdi. Daha kısa nihai tahrik, 5 beygir gücünde bir artış sağlar. Tuono 660 Factory şimdi 100 beygir gücünde (10.500 rpm’de) zirve yapıyor. Dişli değişimine rağmen Aprilia, 8.500 rpm’de 49.4 lb-ft’lik maksimum torku korudu. Tabii ki, 270 derecelik atış sırası ve güçlü orta menzil, paralel İkiz’in karakterini koruyor, ancak güncellemeler değirmeni her zamankinden daha çok yönlü hale getiriyor.

Aprilia-Tuono-660-Factory
Aprilia-Tuono-660-Factory

 

Fabrika donanımının revize edilmiş motoru da Aprilia’nın ağırlık tasarrufu çabalarından yararlanıyor. Tuono 660 Factory, yeni bir lityum pilin tanıtımını yaparak sadece 399 pound – 180 kg ağırlığında. Yeni pil, standart modelde 4,4 pound tasarruf sağlıyor ve çıplak motosikletin etkileyici güç-ağırlık oranını daha da geliştiriyor.

Standart Tuono 660 gibi, Factory Aprilia Performance Ride Control (APRC) elektronik sürücü yardımcıları paketi ile donatılmıştır. Paketlenmiş elektronik paketi, ayarlanabilir çekiş kontrolü, motor freni ve motor haritalarına sahiptir. Beş özelleştirilebilir sürüş modu, bir hızlı vites değiştirme ve hız sabitleyici, performansı ve verimliliği optimize ederken, çoklu haritalı viraj ABS ve Aprilia’nın viraj lambaları güvenliği artırır.

2022 Aprilia Tuono 660 Factory, Factory Dark grafikleriyle tek kişilik bir konfigürasyonda satışa sunulacak. Aprilia, mevcudiyetini veya fiyatlandırmasını açıklamadı, ancak standart varyantın 10.499 $ liste fiyatından biraz uzakta olmasını bekliyoruz.

 

Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başka Yazı Yok

0
Would love your thoughts, please comment.x

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol