SR 125, 9.4 hp güç ve 8.2 Nm tork üretiyor, 125 cc’lik modeli 150cc’lik modelinin bir alt modeli olarak yer alıyor ve yeni başlayanlar için uygun modellerden birisi. CVT şanzımanı ise, aynı zamanda Vespa SXL ve VXL 125s modellerinde kullanılıyor. Boru çelik şasi ve teleskopik ön çatal ile birlikte tek taraflı arka amortisöre sahip olan modelin, ön 220 mm disk, arka 140 mm kampana bir freni var. Tasarımını tabiki büyük abisi olan SR 150’den alıyor. Çift ön far ile yeterli görüş sağlayacaktır, 14 inçlik jantları ve gövde tasarım grafikleri, parlak renkleri ile farklı bir kontrasta sahip. Ama şunu unutmayalım, büyük lastik her zaman daha iyi viraj alma kabiliyetini getiriyor, o yüzden tek kusurlu bulduğumuz yönü bu diye düşündük.

Image result for Aprilia SR 125

SR Motard, sportif scooterların SR ailesinde büyük Aprilia Supermotard’ın ruhunu getiriyor ve günlük gezintilere keyif ve spor çeviklik katıyor. Aerodinamik ve agresif duruşu ile arka tarafta güzel bir tasarımı var, ancak ön tekerleğin “açık gaga” ndaki (off-road dünyasına yakınlığı var) belirgin “gagası” nda, gidonların sportif tasarımında ortaya çıkan, agresif ve kompakt bir tarzı var. Başlamak, hızlanmak, yolu almak, trafikte çeviklik ve frenleme, bu scooter’ın “silahları”, arasında, tepki veren ve eğlenceli sürüşten hoşlanan genç insanlar için tasarlanmış. Genç derken ruhu genç olanlardan bahsediyoruz.

Image result for Aprilia SR 125

Aprilia SR 125 Özellikleri

Özellikler SR125
Motor 125cc, tek silindirli
Güç 9.5bhp
dönme momenti 8.2Nm
Vites kutusu CVT otomatik
En yüksek hız 90-100 km / s (Tahmini)

Yeni modelinin deformeli görüntüsü internette dolaşıyor ama görüntü olarak ve güç olarak önceki modelden çokta büyük bir farkı yok.

blankblankblankblankblankblankblank

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir