satılık motosikletler

Amerika’nın en uygun fiyatlı 70+ mil elektrikli motosikleti

kollter-motorbike

Amerika’nın en uygun fiyatlı 70+ mil elektrikli motosikleti

Elektrikli motosiklet kullanan, yorumlayan ve haber yapan biri olarak hep aynı şeyi duyuyorum: “Elektrikli bir motosiklet isterdim ama hepsi çok pahalı. Belki fiyatlar düştüğünde alırım ama düşeceğini sanmıyorum. Biraz tehlikeli bulduğum doğrudur.”

Elektrikli motosiklet gerçekten ülkemizde pahalı. Yabancı elektrikli motosiklet modelleri, Zero‘nun amiral gemisi elektrikli motosikletleri 20 bin dolara mal oluyor. LiveWires birkaç bin daha fazla. Ve Energicalar bundan birkaç bin daha fazla. Ancak bir şekilde, Kuzey Amerika’da sadece 5,990 ABD Doları karşılığında az bilinen, otoyolda kullanabilen bir elektrikli motosiklet ortaya çıktı ve görünüşe göre kimsede fark etmedi, bizler ise farkedemeyecek kadar uzaktayız. Bizler volta, kral motor, yuki elektrikli motosiklet ve diğer markalar arasında gidip geliyoruz. Ben Kollter ES1 elektrikli motosikletinden bahsediyorum.

Birkaç yıldır Asya’dan uygun fiyatlı elektrikli motosikletlerin olası bir akınını tartışıyoruz. Bununla birlikte, COVID19 salgını, bu beklenen Asya modellerinin birçoğunun piyasaya sürülmesinde önemli bir gecikme yarattı. Bizde bazı sıkıntılar yaşandı ama şimdilik üretim ve satış devam ediyor.

Kollter ES1 motorcycle

Pandemi sırasında NIU RQi ve SONDORS Metacycle gibi birçok yeni model tanıtıldı. Bunların Kuzey Amerika’nın ilk düşük maliyetli otoyol özellikli elektrikli motosikletleri olması bekleniyordu, ancak her ikisinin de en erken bu kışa kadar ortaya çıkması beklenmiyor.

Bu arada, Kollter ES1 bir şekilde fark edilmeden Amerika’ya gizlice girdi. Bundan bize ne! Evet biz sadece haber kanalıyız ve haber vermek işimiz yoksa alınabilecek modeller arasında gösterirdik.

Tam DOT uyumlu motosiklet, ABD ve Kanada’da sokaklarda yasal olarak kullanılıyor ve ABD’de 72 mph (115 km/s) ve Kanada’da 62 mph (100 km/s) hıza kadar çıkabilmektedir.

Merkezi olarak monte edilen 12 kW’lık tepe değeri motoru daha çok şehirdışı kullanımı için tasarlandığından, Zero veya LiveWire‘ın yapabileceği şekilde hızlanmasıyla sizi yormaz.

Ancak kayış tahrikini zincir tahrikle ve sokak lastiklerini topuzlarla değiştiren mevcut bir enduro versiyonuyla Kollter ES1, hafta içi banliyö ve hafta sonu şehirdışı motosikleti olarak çifte görev görebilir.

kollter-motorbike

Yorum Ekle

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir