Giriş Yap
Altın Elbiseli Adam Hakkındaki Karar Düzeltildi

altın elbiseli adam karar

Habertürk tarafından bu sabah yayınlanan haberde müşteki ve şüpheli bilgisi verilmezken ölen hanesine “Barkın Bayoğlu”, suç kısmına ise “taksirle ölüme sebep olma” yazılmıştı. O haberi aşağıda okuyabilirsiniz.

Haberde merhum Barkın Bayoğlu ile ilgili tek taraflı ve eksik bilgilerin yer alması tepki ile karşılanmıştı. AEA avukatları ilgili gazete ile görüşerek yapılan eksik bilgilendirmenin düzeltilmesi istendi. Habertürk yetkileride bu talebi dikkate alarak eksik bilgilendirmeyi düzelttiler. Düzenlenen haber metninde “Her iki tarafın da müşteki-şüpheli olduğu öğrenilirken savcılık “taksirle ölüme sebep olma” suçundan başlattığı soruşturmada yetkisizlik kararı verdi” ifadeleri yer aldı.

Düzenlenen yeni haber metnini aşağıda okuyabilirsiniz.

Gazete Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre, köprünün Avrupa çıkışında yaşanan kazayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında yaşanan kazanın ölümle sonuçlanması nedeniyle her iki tarafın da müşteki-şüpheli olduğu öğrenilirken savcılık “taksirle ölüme sebep olma” suçundan başlattığı soruşturmada yetkisizlik kararı verdi. Olayın meydana geldiği yerin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yargı çerçevesinin dışında olduğu gerekçesiyle dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi.

Önceki haber aşağıdadır.

‘Altın Elbiseli Adam’ın öldüğü kazayla ilgili yetkisizlik kararı

Yetkisizlik kararında müşteki ve şüpheli bilgisi verilmezken ölen hanesine “Barkın Bayoğlu”, suç kısmına ise “taksirle ölüme sebep olma” yazıldı.

Motosiklet dünyasının ünlü isimlerinden “Altın Elbiseli Adam” olarak bilinen Barkın Bayoğlu, 25 Temmuz’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü çıkışında yayaya çarptı. Bayoğlu kaldırıldığı hastanede, çarptığı emlak danışmanı Buğra Erdem ise olay yerinde hayatını kaybetti.

Gazete Habertürk’ten Arzu Kaya’nın haberine göre, köprünün Avrupa çıkışında yaşanan kazayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. “Taksirle ölüme sebep olmak” suçundan başlatılan soruşturmada Bayoğlu ilk olarak “müşteki” daha sonra “şüpheli” sıfatıyla UYAP kayıtlarına geçti. Savcılık soruşturmaya ilişkin yetkisizlik kararı vererek dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Yetkisizlik kararında müşteki ve şüpheli bilgisi verilmezken ölen hanesine “Barkın Bayoğlu”, suç kısmına ise “taksirle ölüme sebep olma” yazıldı. Olayın meydana geldiği yerin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı yargı çerçevesinin dışında olduğu gerekçesiyle dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi.

Kaynak: Haberturk, facebook

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başka Yazı Yok