Akrobat mısın, motorcu musun karar ver!

2
1194
Motor-bike-Stunt-rider
Motor-bike-Stunt-rider

Çok kişi tanıdım, Otomobillerin aynalarında kör noktada kalan ve diğer trafik unsurlarının bisiklet kadar rahat kontrol edildiğini sandığı motosiklete karşı umursamaz davranışları. Özgüven dolu hareketleri yüzünden yaşanılan motosiklet kazaları, tanıdığımı bahsettiğim çok kişiyi hayallerinden ve heveslerinden alıkoydu.

Sanırım motosiklet sürücülerine karşı bu umursamazlığın nedeni, bir otomobil ya da daha büyük görünümde ki araçlar kadar korkutucu olmamasıdır. Birçok teknik bilgiyle ve tecrübeyle, hata yapma şansının size daha fazla mal olacağı bu aracı kullananlara gösterilmesi gereken saygıyı niye gösteremiyoruz?

Akrobat mısın, motorcu musun karar ver!

Sanırım bunun cevaplarından biri de motosikletin daha küçük yaşlarda ki gençlerimizin kullanması ve önüne gelenin marşa basıp yola çıkmasıdır. Televizyonlardaki şov programlarında eğitimli kişilerce yapılan akrobasi hareketlerinin de bu kişilerce denenmesidir. Evde denemeyin notu o yüzden eklenir.

Bu kişiler yüzünden de halk artık motosikletlileri ciddiye almamakta ve canlarını hiçe saymaktadır. Motosikletlerin donanımlarını kullanan bir kişinin çevresi tarafından da çocuk muamelesi görmesi ayrı bir küsme nedenidir. Hal bu ki o sadece sevdiği işi, kurallarına uygun biçimde oynamaktadır.

Facebook Yorumları

2 YORUMLAR

  1. Hayatını tehlikeye atan arkadaşlara yöneltilen en güzel soru bu. Akrobat ise bu tür hareketleri başka bir çok platformda sergileyebilir hem de önlemlerini alarak. Ama biz motorcuyuz. akraobat değiliz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here